RX 6700 Siyah Ekran Gösteriyor

salih28280

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Öncelikle sistem özelliklerim: Gigabyte B450M-H anakart, Ryzen 5 5600, XFX SWFT RX6700, Deep Cool PF650 PSU, Gigabyte G24F monitör (170Hz overclock kapalı). Bundan Bir buçuk ay önce RX 6700 (XT değil) bir sistem topladım. Ama Hitman Absolution ve GTA 5 oynarken siyah ekrana kilitlendi ve restart atmadan düzelmedi. Ayrıca Aygıt Yöneticisi'nden baktığımda görüntü bağdaştırıcısında ekran kartım kendiliğinden devre dışı kalmıştı. Denediğim çözüm yolları:
1- Frekans düşürdüm.
2- 22.5.2 sürümünü denedim.
3- XMP açmıştım belki ondandır diye kapattım.
4- Smart Access Memory açıktı denemek için kapattım.
5- Fan hızını yükselttim.
6- FreeSync, RSR gibi özellikleri olmayacağını bile bile kapatıp denedim.
7- Kasanın tozunu temizledim
8- Ekran kartını çıkarıp taktım güç kablolarını kontrol ettim.
9- Pro Edition driverını denedim
10- CTRL+Shift+Win+B kombinasyonunu denedim.
Ek olarak hafif oyunlar denedim örneğin Zula'da hiç bunu yaşamadım ama GTA 5 ve Hitman gibi grafikleri bir tık daha yüksek oyunlarda yaşadım. Resident Evil 4 de ekran 3-4 saniye gitti geri geldi. Outlast 2 de yine ekran 4-5 saniye gitti geri geldi. Ekran kartını değiştirecek durumum da yok oyun oynayamıyorum. Şikayetvar'a şikayet yazdım tık bile yok.

@Furkan17TR

bende de şöyle birşey oluyo arada sırada oyun oynarken değil masaüstündeyken RX 6800 XT wattman bir sorunla karşılaşıyor ama ben kapatıp açmadan DP kabloyu çıkarıp az bekleyip takınca geliyo ekran bilen varsa rica edelim.

Aslında tam tersi. HDMI kablolar ekran kartına daha çok enerji gönderir. Aynı sorun Rx 5500xt kartımda da oluyor.
Display Port kablosunu çıkartıp yerine geri takınca düzeliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı