RX 6700 vs RTX 3060

TahirÖztürk

Hectopat
Sistemim için bir ekran kartı almayı düşünüyorum, şu an indirimde olan iki ekran kartını almak mantıklı mı sizce?

RX 6600, RTX 3060

Sistem bilgilerim;

1662477888642.png

Saf güç olarak bakıldığında RX 6700 daha iyi gözüküyor fakat yazılım konusunda nvidia daha iyi mi olur diye tereddütte kalıyorum.

İstediği kadar yazılım iyi olsun, aradaki güç farkını yazılım bile kapatmaz. 3060 Ti olsa yazılım için tercih edilir ama yazılım için RX 6700 bırakılmaz.

Sürücü her saniye hata verdikten sonra arkadaş işini nasıl yapacak merak ediyorum. 😀

Karşılaştırdığınız 2 kart arasından şuan RX 6700'ü tercih ederim. 3060 Ti modeli olsaydı şayet tek bir kişi AMD kartını yazmazdı :) RX 6700'ün rakibi RTX 3060 Ti modelidir.

Şahsen kullanıp yaşamadım ama bir çok forumda sayfalar dolusu bulabilirsiniz. 🙂
Ben hem bir sürü AMD hem bir sürü NVIDIA kart kullandım ve bahsettiğiniz gibi "her saniye WattMan hatası" gibi bir şeyle karşılaşmadım. R9 290 kullanırken 9 ayda sadece 1 defa (ki o da benden kaynaklı idi.) WattMan hatası aldım, RX 590 ve RX 580 de kullandım onlarda da hiçbir şekilde WattMan hatası almadım. Kullanıp deneyimlemediğiniz kartlara laf etmeyin.

Ben hem bir sürü AMD hem bir sürü NVIDIA kart kullandım ve bahsettiğiniz gibi "her saniye WattMan hatası" gibi bir şeyle karşılaşmadım. R9 290 kullanırken 9 ayda sadece 1 defa (ki o da benden kaynaklı idi.) WattMan hatası aldım, RX 590 ve RX 580 de kullandım onlarda da hiçbir şekilde WattMan hatası almadım. Kullanıp deneyimlemediğiniz kartlara laf etmeyin.

O kadar para verip bunlarla uğraşanın vay haline diyelim o zaman. Riske atmaya değmez, hele ki NVIDIA tarafında DLSS, RTX gibi teknolojiler varken.

Geri
Yukarı