RX 6700 vs RTX 3060

TahirÖztürk

Hectopat
Sistemim için bir ekran kartı almayı düşünüyorum, şu an indirimde olan iki ekran kartını almak mantıklı mı sizce?

RX 6600, RTX 3060

Sistem bilgilerim;

1662477888642.png

Ben RTX 3060 tercih ederdim. AMD sorunları, oyun çökmeleri, wattman gibi hataları hesaba katmak gerekir. 3060'da DLSS var ve 12 GB. RX 6700 de benzer olabilir ve biraz daha fazla FPS verebilir ama genel olarak 3060 daha sorunsuz ve iyidir.

Bunu detaysız haliyle anlattık ama arkadaşlar anlamamakta ısrarcı. 🙂

"Anlattığı" markanın ürünü kullanmadan markaya laf ediyor, sonra kişi belirtmeden laf söylüyor aklınca. Yazık. Bir gün AMD kullandıktan sonra dersin bu eleştiriyi. 1050 Ti falan kullanıyorsundur. :D Ignore atıyorum. @fusedd bir daha da görmem mesajlarını.

Daha önce AMD kart kullandım, R7 240 2GB modeli. WattMan hatası yaşamadım diye AMD kart kullanmamış olmuyorum. İnsanlar sorun yaşıyorsa benim yaşayıp yaşamamamın bir önemi yok ne de olsa bir tek ben sorun yaşadım diye AMD kartlar kötü olmuyor. Onca sorun yaşayan insanı göz ardı etmeniz anlamsız. NVIDIA kartlar genel olarak daha sorunsuz çalışıyor önce bunu anlamanız gerek. Türkiye'de yaşıyorsanız 3 kuruş bile önemli ki bu yüzden AMD kart alıp riske atmaya değmez. Hele ki High-End sistemlerde 15-20 FPS için hiç değmez.

Geri
Yukarı