RX 6700 XT - i5 12400F sistemde FIFA 23'de takılmalar yaşanıyor

Genzonzi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yaklaşık 2-3 gündür böyle bir sorunla karşı karşıyayım. Tam anlamıyla takılmıyor ama sanki FPS düşüyormuş gibi sık sık, anlık sıkıntılar oluyor. 2-3 gün önce böyle bir sorun yoktu fakat şu an böyle bir problem mevcut. FPS sayacı kapalı normalde ama önceleri 150 + FPS oynadığımı varsayıyorum. Akıcılıktan yana bir sorun yoktu fakat şu an akıcı değil. Hiçbir değişiklik mevcut değil bilgisayarımda.

Sistemim de fazlasıyla yeterli anlayacağınız ama gene de paylaşayım. Bu sorunu yaşayan veya çözüm bilen varsa çok memnun olacağım çünkü nette bir çözüme ulaşamadım. Diğer oyunlarda bir sorun gözükmüyor.
Not: Sabah silip, tekrar yükledim ama değişen bir şey olmadı.
  • ASUS Dual 6700XT OC.
  • i5 12400F.
  • 2 X 8 RAM - 3600 MHz.
Değerler aşağıdaki resimdeki gibi gözüküyor. Oynarken FPS düşmüyor ama takılmalar yaşanıyor.

1692197809483.png

Güncellemeden kaynaklı genel bir sorun.
Bu konuda hem fikir misiniz ? Çünkü öyleyse mutlu olurum çünkü patchle düzelir demek ama benim pcden kaynaklanması üzer yani.

Monitörünüzün yenileme hızından yüksek bir değer alıyorsanız ekranda yırtılma oluyor olabilir. V-SYNC i açmayı deneyin.
2K'da 170 hz zaten o kadar değer alıyor olacağımı sanmıyorum. Önce yapmıyordu çünkü bütün ayarlar aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı