Çözüldü RX6700 XT sistemde GTA V'te takılmalar yaşanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Genzonzi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
ASUS Dual 6700XT OC ekran kartına sahibim, başka hiçbir oyunda sorun yaşamıyorum, RDR 2, GoW vs. fakat bugün GTA 5 yükledim, hikaye modunda başladım ve çok ciddi takılmalar oluyor. Sorunun çözümünü aradım, bulamadım fakat illa bu sorunu yaşayanların olduğunu düşünüyorum. Çözümünü bilen olur da yardımcı olursa çok sevinirim. İlk defa GTA 5 yükledim bu arada. Sistemi yazmaya gerek duymuyorum çünkü RDR 2 ve GoW'u sıkıntısız 2K, 60+ oynuyorum.

Çözüm
160 FPS sabitleyip dener misiniz?

Oyun içi diyorsanız 144 ve 170 var. Başka nereden yapılacak bilmiyorum. Bir de menüde aşırı kasıyor, FPS sabit 64 gözüküyor ama mouse oynatırken sanırsın 10 FPS çok ağır, mecbur klavyeyle yapmaya çalışıyorum.

Sanırım sorun çözüldü, V-Sync açıkmış. Tam deneyimleyemedim ama 1 dakika deneme fırsatımda ciddi hissettiğim drop'u göremedim gibi.
Son driver'ı kurmadım genelde sorun yarattığı için güncel driver kullanmaya biraz "düz" bakıyorum. FPS 170 sabitledim o şekilde oynuyorum.
i5 12400F - 2x8 3600 MHZ Ramlere sahibim.
Draverleriniz güncelmi.
İşlemci ve RAM bilgilerini yazar mısınız?
FPS 180'nin üzerinde mi?

Oyun içi yapmak gereken bir ayar mı var acaba ? Eğer yoksa oyun içi şunun kesin kapatılması ya da açılması gereken, ekran kartı driver'ı en mantıklı seçenek gözüküyor.

Son Driver'ı kurmadım genelde sorun yarattığı için güncel driver kullanmaya biraz "düz" bakıyorum. FPS 170 sabitledim o şekilde oynuyorum.
i5 12400F - 2x8 3600 MHz RAM'lere sahibim.

Oyun içi yapmak gereken bir ayar mı var acaba? Eğer yoksa oyun içi şunun kesin kapatılması ya da açılması gereken, ekran kartı Driver'ı en mantıklı seçenek gözüküyor.

Oyun içi diyorsanız 144 ve 170 var. Başka nereden yapılacak bilmiyorum. Bir de menüde aşırı kasıyor, FPS sabit 64 gözüküyor ama mouse oynatırken sanırsın 10 FPS çok ağır, mecbur klavyeyle yapmaya çalışıyorum.

Sanırım sorun çözüldü, V-Sync açıkmış. Tam deneyimleyemedim ama 1 dakika deneme fırsatımda ciddi hissettiğim drop'u göremedim gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

AMD software üzerinden ya da MSI Afterburner yüklüyse riva Tuner'den yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı