Çözüldü RX 6700 XT için sıcaklığı düşürüp performansı düşürmeyecek undervolt ayarı nasıl yapılır?

• Konuyu başlatan xrr65
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 183
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xrr65

Picopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, Sapphire Pulse RX 6700 XT ile 82 85 dereceleri görmek normal mi? RDR 2 de görmüştüm ve uzun süre 80 ila 85 derecelede kartı çalıştırmak karta zarar verir mi bunun cevabını asla alamıyorum bilgili bir arkadaş varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim. Eğer sıcaklık düşecek şekilde ve FPS düşmeyecek şekilde undervolt önerirseniz ayarları ile birlikte bana anlatırsanız çok mutlu olurum iyi sosyaller.

FPS fazla düşmeyecek şekilde demek istedim*

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anladım hocam 1800RPM'e ayarlamayı düşünüyorum bana yardımcı olur musunuz adrenalinden yapacağım da?

Hocam siz %40'a fanı ayarlayın. Hem böylelikle fana çok abanmamış olursunuz. Zaten 1800RPM geçmez, ayrıca herhangi bir RPM değerine takılmana gerek yok. %40 en ideal ayar. Tek önerebileceğim ayar bu.
Rica ederim dostum. Yok yok gerek yok Undervolt'a.
Voltaj ayarlarıyla oynayıp güç düşürmektense, mühendislerin karta koyduğu fanın gücünü biraz artırırız daha iyi ve daha garantici, öyle düşün.

Anladım hocam, sizin anlatmanız beni aydınlattı. Tekrardan teşekkürler :)

@MOSYONnn hocam bu ayarları yaptım bı arkadas önerdi forumdan bakar mısınız

1699021290872.png

Şuan oynadığım oyunda sürekli 70 75 arası dolaşıyordu buda benim canımı sıkıyordu şuan fanlar 1700 RPM de dönüyor e sıcaklık 63 ila 65 arasında hocam çok teşekürler. Bu fan hızı bir sorun açmaz değil mi hocam ?

@imnotagamer hocam sizde bir baksanız iyi olur.

Son düzenleme:
Anladım hocam, sizin anlatmanız beni aydınlattı. Tekrardan teşekkürler :)

@MOSYONnn hocam bu ayarları yaptım bı arkadas önerdi forumdan bakar mısınız

Eki Görüntüle 2163901

Şuan oynadığım oyunda sürekli 70 75 arası dolaşıyordu buda benim canımı sıkıyordu şuan fanlar 1700 RPM de dönüyor e sıcaklık 63 ila 65 arasında hocam çok teşekürler. Bu fan hızı bir sorun açmaz değil mi hocam ?

@imnotagamer hocam sizde bir baksanız iyi olur.
Açmaz hocam endişe etmeyin. Güzel değer alıyorsunuz. Hotspot kaç derece peki?

Açmaz hocam endişe etmeyin. Güzel değer alıyorsunuz. Hotspot kaç derece peki?

Hocam şu an ekran kartı derecem 57 normalde bu oyunda 70'i 74'ü gördüm. 57 derece şu an hotstop ise 67 hocam. İşlemcim i5 12400F stok soğutucu o da 70'lere çıkıyor %50 60 kullanımda hocam. İşlemci için sormadım sanırım 80 derecelerde kullanıyorum bazen işlemciyi 240Hz sabit olduğu için uzun süre 80 derecede kullanmak zarar verir mi hocam işlemciye? Kule tipi soğutma aldım fakat yurt dışından geldiği için geç gelecek.

Hocam şu an ekran kartı derecem 57 normalde bu oyunda 70'i 74'ü gördüm. 57 derece şu an hotstop ise 67 hocam. İşlemcim i5 12400F stok soğutucu o da 70'lere çıkıyor %50 60 kullanımda hocam. İşlemci için sormadım sanırım 80 derecelerde kullanıyorum bazen işlemciyi 240Hz sabit olduğu için uzun süre 80 derecede kullanmak zarar verir mi hocam işlemciye? Kule tipi soğutma aldım fakat yurt dışından geldiği için geç gelecek.
Geçici olarak kullanılabilir. Yani 85 derecelere kadar endişe etmeye gerek yok işlemci için.

Geçici olarak kullanılabilir. Yani 85 derecelere kadar endişe etmeye gerek yok işlemci için.

30 Nisan a kadar diyeyim hocam zaten o dereceleri fazla göstermemeye özen gösteriyorum her şey için teşekkürler :)

@MOSYONnn hocam nasılsınız? Umarım iyisinizdir. Size bir sorum olacaktı aktif görünce yazayım dedim. Şuan gpu kullanımı %100 fanlar 2278-2300 arasında gidip geliyor ve dereceler 70-73 arası nasıldır? (Sapphire pulse rx 6700xt)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı