RX 6700 XT nasıl?

Rankout

Centipat
Yer
Giresun/Merkez
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600, Asus Prıme B550M-K, Asus DUAL-RX6700XT 12GB, A-DATA RAM 8GB (2 adet), Kıngston 1TB NV2, FSP Hyper PRO 650W, Vento VG15FE kasa.
Meslek
Öğrenci...
ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı sizce nasıl? Tavsiye eder misiniz? Dendiği gibi sorun çıkarıcak bir ekran kartı mı?

Kullanım bilgim kadarıyla söylüyorum, driver muhabbeti oluyor bazen kendini siliyor çözümü ise güncellemeyi manuel yaptığınızda sorun olmuyor. Diğer sorun ise oyun için mod-yama vs şeyler yüklediğinizde bilgisayar kafayı yiyor ekran gidiyor çökme sorunları vs yaşanıyor tabii ki bunları göze alıp tedbirli olursanız tadından yenmeyecek bir karttır.

Coil whine sorunu var şu an aktif kullanmaktayım. Fanları maksimum %80'de çalışarak serin tutuyor. Bazı ekran kartları %30 çalışarak bile serin ama bu %70 civarı çalışıyor yükte. Onun dışında bir problemi yok güzel ekran kartı valla.

Sorun çıkarmaz iyi karttır. 2k için giriş-orta 1080p için çok güzel karttır. İşlemciniz de yeterliyse.
Ryzen5 5600 işlemci düşünüyorum duruma bağlı 5600X de alabilirim

Kullanım bilgim kadarıyla söylüyorum, driver muhabbeti oluyor bazen kendini siliyor çözümü ise güncellemeyi manuel yaptığınızda sorun olmuyor. Diğer sorun ise oyun için mod-yama vs şeyler yüklediğinizde bilgisayar kafayı yiyor ekran gidiyor çökme sorunları vs yaşanıyor tabii ki bunları göze alıp tedbirli olursanız tadından yenmeyecek bir karttır.
Mod-yama kurmam zaten bir ihtimal oynarsam (yüksek ihtimal oynamam) mc de ve FM de kurabilirim bu oyunlarda sorun çıkarır mı acaba? Ayrıca Crackli oyunlarda problem yaratır mı?

Coil whine sorunu var şu an aktif kullanmaktayım. Fanları maksimum %80'de çalışarak serin tutuyor. Bazı ekran kartları %30 çalışarak bile serin ama bu %70 civarı çalışıyor yükte. Onun dışında bir problemi yok güzel ekran kartı valla.
Kulaklık takıcam pek sorun çıkarmaz diye düşünüyorum ama ses abartı mı? Ayrıca 650W güç kaynağı sizce yeterli olur mu?

Son düzenleme:
Ryzen 5 5600 işlemci düşünüyorum duruma bağlı 5600X de alabilirim

Mod-yama kurmam zaten bir ihtimal oynarsam (yüksek ihtimal oynamam) MC de ve FM de kurabilirim bu oyunlarda sorun çıkarır mı acaba? Ayrıca Crackli oyunlarda problem yaratır mı?

Kulaklık takacağım pek sorun çıkarmaz diye düşünüyorum ama ses abartı mı? Ayrıca 650W güç kaynağı sizce yeterli olur mu?

650W yeterli olur. Ses orta . Ne çok ne az. Ama az olmadığı kesin.

Ryzen 5 5600 işlemci düşünüyorum duruma bağlı 5600X de alabilirim.

Mod-yama kurmam zaten bir ihtimal oynarsam (yüksek ihtimal oynamam) MC de ve FM de kurabilirim bu oyunlarda sorun çıkarır mı acaba? Ayrıca crackli oyunlarda problem yaratır mı?

Kulaklık takacağım pek sorun çıkarmaz diye düşünüyorum ama ses abartı mı? Ayrıca 650W güç kaynağı sizce yeterli olur mu?

5600 yeterli olur boşa para verme bence stok soğutucu da iyi ama kule tipi alırsan güzel dereceler görüyorsun. Crackli oyun hiç oynamadım ama dediğim gibi yazılımsal olarak sıkıntılar olabilir şayet ki olursa da Amazon gibi sitelerden al ki direkt iade edebilesin başın ağrımasın.

650W yeterli olur. Ses orta . Ne çok ne az. Ama az olmadığı kes

650W yeterli olur. Ses orta . Ne çok ne az. Ama az olmadığı kesin.
Anladım eyvallah hocam

5600 yeterli olur boşa para verme bence stok soğutucu da iyi ama kule tipi alırsan güzel dereceler görüyorsun. Crackli oyun hiç oynamadım ama dediğim gibi yazılımsal olarak sıkıntılar olabilir şayet ki olursa da Amazon gibi sitelerden al ki direkt iade edebilesin başın ağrımasın.
"Cooler Master Hyper 212 LED Turbo ARGB 120mm Hava Soğutucu" almayı düşünüyorum ama aklıma 250 TL farkla "Cooler Master MasterLiquid ML120L V2 SickleFlow RGB 120mm Intel ve Amd Uyumlu İşlemci Sıvı Soğutucu" yatmıyor değil tavsiyeniz ne yöndedir? İsterseniz almak istediğim sistemin linkini atabilirim

Sistemin linkini atabilirsiniz. Kendi düşümcem 5600 gibi bir işlemciye sıvı soğutma çok fazla kaçıyor stok soğutucu da 70 dereceler de geziyor benim kule tipine geçenler 10 derece fark ettiğini söylüyor yani sıvı soğutma bence zevk ve görsellik işi paranı ondan kısıp başka bir parçanı değişebilirsin bence.

Sistemin linkini atabilirsiniz. Kendi düşümcem 5600 gibi bir işlemciye sıvı soğutma çok fazla kaçıyor stok soğutucu da 70 dereceler de geziyor benim kule tipine geçenler 10 derece fark ettiğini söylüyor yani sıvı soğutma bence zevk ve görsellik işi paranı ondan kısıp başka bir parçanı değişebilirsin bence.
Düşündüğüm sistem bu tabiki özelleştirme yapıcam artı olarak sitede gözükmüyor şuan sanırım stokta yok ama anakartı 550 yapmayı düşünüyorum

Geri
Yukarı