Çözüldü RX 6700 XT -R5 5600 sistemde FIFA 23 düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

haknemir

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarım
RAM
Kingston 8GB DDR4 3200MHz CL16 (2x)
Ekran kartı
RX 6700 XT
Anakart
ASUS PRIME A520M-AII
İşlemci
RYZEN 5 5600
RX 6700XT - Ryzen 5 5600 sistemde dün akşama kadar ultarda 120FPS cıvarında oynadığım FIFA 23, bugün sanki FPS sabitlemiş gibi 29u geçmiyor.
İlk defa AMD ekran kartı kullanıyorum, daha yeni aldım sistemi. Bilmeden Radeon ayarlarından bir şey yapmışta olabilirim.
Başka oyunlarda sorun yok, sil yükle yaptım.

Çözüm
RX 6700XT - Ryzen 5 5600 sistemde dün akşama kadar ultarda 120FPS cıvarında oynadığım FIFA 23, bugün sanki FPS sabitlemiş gibi 29u geçmiyor.
İlk defa AMD ekran kartı kullanıyorum, daha yeni aldım sistemi. Bilmeden Radeon ayarlarından bir şey yapmışta olabilirim.

SteelSeries GG programının klip alma bölümünü kullanıyor musunuz acaba? Aynı sorunu arkadaşım da yaşamıştı, klip almayı FIFA için kapatarak düzeltti sorunu.

SteelSeries GG programının klip alma bölümünü kullanıyor musunuz acaba? Aynı sorunu arkadaşım da yaşamıştı, klip almayı FIFA için kapatarak düzeltti sorunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet düzeldi. Aslında steelseries gg uygulamasını kapatıp denemiştim ama düzelmemişti sadece momentsı kapatınca düzeldi.

Şimdi de ping sorunu var ama :D yine başka oyunlarda yok maç yaptığım arkadaşımda da yok ama bende oyunun başından sonun kadar ekranın ortasında sarı ping işareti var

Evet düzeldi. Aslında SteelSeries GG uygulamasını kapatıp denemiştim ama düzelmemişti sadece momentsı kapatınca düzeldi.

Hocam bunu sebebi programı kapatsanız dahi, bir kere oyun kaydına başladığı için bug oluyor ve porgram kapalı olsa bile bilgisayara reset atana kadar FPS sorunu düzelmiyor. Bu arada Moments'ı tamamen kapatmanıza gerek yok, sadece FIFA için kapatmanız yeterli oluyor.

Şimdi de ping sorunu var ama :D yine başka oyunlarda yok maç yaptığım arkadaşımda da yok ama bende oyunun başından sonun kadar ekranın ortasında sarı ping işareti var.

Hocam ping ve bağlantı sorunu maalesef FIFA'da yıllardır olan ve çözülemeyen bir şey. Bazen server ile alakalı bazen sizin internetiniz ve bazen de internet servis sağlayıcınızın EA serverları ile olan bağlantı probleminden kaynaklanıyor. Tavsiye olarak port açmanızı ve DNS değiştirmenizi öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı