RX 6700 XT sistemde oyun başlar başlamaz ekran siyah oluyor

onurmrgn

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımda yıllardır çözemediğim bir sorun var;
PC ilk açıldığında bir oyuna girdiğinde menüsüne kadar sıkıntı yok fakat oyun başladığı anda siyah ekran oluyor yani ses var görüntü yok.
Daha sonra PC'ye res attığımda çözülüyor bu sıkıntı o yüzden her PC'yi açtıgımda açar açmaz res atıyorum.
Bu konuyla alakası var mı bilmiyorum ama; bazı oyunları (özellikle Cyberpunk'da hiç sekmez) oynarken yaklaşık 10-15 dakika sonra PC çöküyor ve kulaklıktan yüksek cızırtı geliyor. Kasa çalışmaya devam ediyor fakat görüntü yok. Kasadan kapatmam gerekiyor.

PowerColor RX 6700 XT Red Devil 6700XT 12 GB GDDR6 192 bit.
AMD Ryzen 5 5600 altı çekirdek 3.50 GHz işlemci.
G.Skill 2x8GB Ripjaws V kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 RAM.
Cooler Master MB501l mid Tower kasa.
DeepCool PM750D 750W 80+ Gold güç kaynağı.
Performax perfan-120-H işlemci soğutucu.

Sadece ikinci maddeyi dene ve bilgisayarı yeniden başlat eğer olmazsa ilk maddeyi de uygula sorun çözülmezse bildir.

Cyberpunk'da yaşadığını hiç yaşamadım ama oyun açıldığında siyah ekran olma sorununu RX 470'de yaşamıştım chip sorunu var dediler 800'e yaptırdım.

Bilgisayarımda yıllardır çözemediğim bir sorun var;
PC ilk açıldığında bir oyuna girdiğinde menüsüne kadar sıkıntı yok fakat oyun başladığı anda siyah ekran oluyor yani ses var görüntü yok.
Daha sonra PC'ye res attığımda çözülüyor bu sıkıntı o yüzden her PC'yi açtıgımda açar açmaz res atıyorum.
Bu konuyla alakası var mı bilmiyorum ama; bazı oyunları (özellikle Cyberpunk'da hiç sekmez) oynarken yaklaşık 10-15 dakika sonra PC çöküyor ve kulaklıktan yüksek cızırtı geliyor. Kasa çalışmaya devam ediyor fakat görüntü yok. Kasadan kapatmam gerekiyor.

PowerColor RX 6700 XT Red Devil 6700XT 12 GB GDDR6 192 bit.
AMD Ryzen 5 5600 altı çekirdek 3.50 GHz işlemci.
G.Skill 2x8GB Ripjaws V kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 RAM.
Cooler Master MB501l mid Tower kasa.
DeepCool PM750D 750W 80+ Gold güç kaynağı.
Performax perfan-120-H işlemci soğutucu.

%90 ekran kartı veya güç bağlantısı gevşek.

Sadece ikinci maddeyi dene ve bilgisayarı yeniden başlat eğer olmazsa ilk maddeyi de uygula sorun çözülmezse bildir.

Reis dediğini yaptım uzun bir süre oyun esnasında çökmedi PC.
Fakat yine PC açıldıgında oyunlar siyah ekran kalıyor, ses var görüntü yok.

%90 ekran kartı veya güç bağlantısı gevşek.

Fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda düzeliyor yine de gevşeklikten olabilir mi?

Son düzenleme:
Reis dediğini yaptım uzun bir süre oyun esnasında çökmedi PC.
Fakat yine PC açıldıgında oyunlar siyah ekran kalıyor, ses var görüntü yok.

Fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda düzeliyor yine de gevşeklikten olabilir mi?

Siz bu kartı söküp itinalı şekilde tekrar montajlayın, güç soketinide sağ sol yer değiştirip sıkıca oturtun.

Geri
Yukarı