RX 6700 XT ve R5 5600 sistem Cyberpunk 2077'de düşük GPU kullanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

KaraBeyyy

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
6700xt
İşlemci
r5 5600

Dosya Ekleri

• IMG_20230926_153136.jpg
    IMG_20230926_153136.jpg
    250,6 KB · Görüntüleme: 39
Oyun optimizasyonu problemli olabilir. Sürücü kaynaklı sorun olabilir. RAM kullanımı yüksek olabilir.

Bende de aynı donanım var. Akşam deneyeceğim bakalım bilgi veririm burada.

Aynı işlemciyi RTX2060 ile kullanıyorum. Genelde 100 FPS civarlarında alırken özellikle şehrin bazı yerlerinde 60-70 FPS gördüğüm oluyor. Tam yerini bilmiyorum fakat oyun içi ayarlarda SMT ayarı var onu açık konumuna getirip oyunu yeniden başlatın. Çok bir faydası olacağını sanmıyorum halihazırda kullandığını düşündüğüm için. Optimizasyon kaynaklı da olabilir bizim işlemciler bu oyuna her zaman yetişemiyor 😅

CPU kullaniminda yuksek darbogaz olabilir. Ayarlari arttirmayi dene GPU kullanimi yukselirse sorunun darbogaz oldugunu anlayabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
aynı sistem RAM ve anakart değişik sadece bende aynı sorunu yaşıyorum.

Vallahi bu sorun ekran kartından kaynaklı ise üzücü ucuz diye AMD alıyoruz ne yapalım.

Vallahi bu sorun ekran kartından kaynaklı ise üzücü ucuz diye AMD alıyoruz ne yapalım.

BIOS ayarlarından SMT ayarını aktif edin. Ardından PBO ve CPB ayarını aktif edin(Auto da ise bile Enable yapın). 1.2V da çalışmaması gerekiyor bende ortalama 1.3V civarında. Ayrıca 4450 MHz de çalışması gerekiyor işlemcinizin(sıcaklığa göre değişkenlik gösterebilir tabii ki her ikisi de fakat sıcaklık değerleriniz çok fazla gözükmüyor.) Herhangi bir işlemci voltaj ayarı yaptıysanız onu da Auto'ya getirin. Ardından oyun içi SMT ayarını açık konuma getirin ve oyunu kapatıp tekrar açın yoksa değişikliğiniz kaydedilmemiş oluyor. Sorununuz düzelecektir.

Geri
Yukarı