RX 6700 XT vs 4060 Ti 8 GB

Tamam hadi orada kastettiğin Graphics Score peki kaynağın doğruluğuna tam olarak nereden emin olacağım? Güç kullanımlarını gösteren bir tablo var mı oyun testlerindeki gibi? Belki de Adrenaline uygulamasından RX 6700 XT'nin güç tüketimi "maksimum performans" a alınmadı? 230W harcaması gerekirken, 150W harcadığı için böyle düşük skor aldı.

Bir sürü timespy testi var stok olarak. Güvenilir kaynaklardan da var. Dışardayım şu an atamıyorum. @William Butcher atabilir. Ayrıca argümanın kalmayınca kaynağı beğenmemeye başladın, klasik. Timespy'ın ne olduğundan bile bihabersin. Ayrıca iki farklı markanın aynı çipteki GPU'ların da o kadar fark göremezsin eğer bile bile aşırı sıcakta çalıştırmıyorlarsa. O olayı geç. Spekülasyon üzerinden konuşuyorsun, bilgi üzerinden değil.

Bir sürü timespy testi var stok olarak. Güvenilir kaynaklardan da var. Dışardayım şu an atamıyorum. @William Butcher atabilir. Ayrıca argümanın kalmayınca kaynağı beğenmemeye başladın, klasik. Timespy'ın ne olduğundan bile bihabersin.
TimeSpy'ın ne olduğunu hangi amaçla kullanıldığını biliyorum. TimeSpy'ı yapan kişinin, kaynağın doğruluğunu sorguluyorum. Söyleyecek bir şey kalmadığında cümleyi çarpıtmak da klasik. Belki Benchmark'ı yapan adam NVIDIA fanboyuydu.

TimeSpy'ın ne olduğunu hangi amaçla kullanıldığını biliyorum. TimeSpy'ı yapan kişinin, kaynağın doğruluğunu sorguluyorum. Söyleyecek bir şey kalmadığında cümleyi çarpıtmak da klasik.
Graphics score'dan bile bihabersin ama?
Bir sürü test var, git bak. Biz bu kadar basit bir şeyi kanıtlamaya uğraşmıyoruz bile. Herkes biliyor zaten 3060 Ti ile 6700 XT'nin denk olduğunu.

Graphics score'dan bile bihabersin ama?
Bir sürü test var, git bak. Biz bu kadar basit bir şeyi kanıtlamaya uğraşmıyoruz bile. Herkes biliyor zaten 3060 Ti ile 6700 XT'nin denk olduğunu.
Anket açsak 2 kişi 3060 Ti der. O da sen ve arkadaşın. 3070 ile 6700 XT'nin denk olduğu, bilinen bir gerçek.

Belki de Adrenaline uygulamasından RX 6700 XT'nin güç tüketimi "maksimum performans" a alınmadı? 230W harcaması gerekirken, 150W harcadığı için böyle düşük skor aldı.

Maksimum performans seçeneği yok AMD Software'da. Güç tüketimini ancak %5-8 gibi oranlarda düşürebiliyorsun, başka bir şekilde 150W gibi bir değere düşürsen 2650 MHz'e çıkmazdı GPU.

Burada da TimeSpy ortalamaları var kartların.

Ayrıca Techpowerup'da böyle bir karşılaştırma kısmı da var, çok bel bağlamamak gerekli ama göz önünde bulundurulabilir.

1705592615504.png

Anket açsak 2 kişi 3060 Ti der. O da sen ve arkadaşın. 3070 ile 6700 XT'nin denk olduğu, bilinen bir gerçek.

Ben 3060 Ti'in 6700 XT'den daha iyi olduğunu iddia etmiyorum. :) "Saf güç" olarak denk demişsin 3070 ve 6700 XT için, onu düzeltmeye çalışıyorum. Oyun performansında bir sürü farklı etken var öne geçirebilecek veya geriye düşürebilecek. 6700 XT'nin 3070'in oyunlarda önüne geçmesinin en temel sebepleri olarak oyunun optimizasyonu ve 3070'in yer yer VRAM sınırına ulaşıp bant genişliği darboğazına girmesidir. Daha güçlü olması değil. Sentetik testler de bu gibi unsurları kaldırıp eşit şartlar altında ölçüm ve karşılaştırma yapmak için üretiliyor zaten.

3070 ile 6700 XT denk falan değiller, millet kendini tatmin etmek için bir hayal kurup ona inandırmış kendisini.

AMD bir kartın NVIDIA karta doğrudan rakip olabilmesi için oyunların %90+'ında performans olarak tartışmasız önde olması gerekli, ki tüm teknolojik ve iş kanadındaki dezavantajlarını gözardı edebilelim. Bu sebeple 6700 XT karşısına konumlandıracağımız kart 3060 Ti'dır.

3070'in tek eksisi kendi VRAM'ine kafa attığı için RX 6800'ün gölgesinde kalması. Yoksa bu kart 6750 XT denilen trafodan bile totalde daha iyi.

3070 ile 6700 XT denk falan değiller, millet kendini tatmin etmek için bir hayal kurup ona inandırmış kendisini.

AMD bir kartın NVIDIA karta doğrudan rakip olabilmesi için oyunların %90+'ında performans olarak tartışmasız önde olması gerekli, ki tüm teknolojik ve iş kanadındaki dezavantajlarını göz ardı edebilelim. Bu sebeple 6700 XT karşısına konumlandıracağımız kart 3060 Ti'dır.

3070'in tek eksisi kendi VRAM'ine kafa attığı için RX 6800'ün gölgesinde kalması. Yoksa bu kart 6750 XT denilen trafodan bile Total'de daha iyi.

Maalesef bazıları anlamıyor. AMD'nin yazılımsal anlamda NVIDIA'ya yaklaşabilmesi için 10 fırın ekmek yemesi lazım. Vram muhabbetinde de aynı, nvidia tarafında 8gb vram amd tarafında 10gb vram'e tekabül ediyor hatta daha fazla da olabilir. Ancak bunlar çöp kartlar değiller. Fiyatlarına göre iyi kartlar ve bazı durumlarda nvidia tarafına göre daha avantajlı oluyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı