RX 6700 XT vs 4060 Ti 8 GB

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim attığım daha güvenilir kaynak. Bu kim kardeşim?
Kimsenin lafıyla iş yapmıyorum kendi deneyimlerimden yola çıkarak sordum. İstediği kadar kas gücü yüksek olsun, VRAM az olunca AAA oyunlarda tökezliyor.
VRAM optimizasyonu diyoruz iki saattir değil mi? Ayrıca 1080p'de tökezleme falan yok. 12'lik kart kullanırsan kart o 12'yi kullanır ama bu "8 GB yetersizdir" anlayışını doğurmaz. 16'lık tak, onu da kullanacaktır büyük ihtimalle.

6700 XT dediğimiz kartın ne ikinci elde, ne de sıfır olarak alınabilir bir tarafı yok. RX 6800 XT kovalayabilir isterse ikinci el olarak. Sıfır istiyorsa RTX 4060 Ti 8 GB.

Son düzenleme:
Kimsenin lafıyla iş yapmıyorum kendi deneyimlerimden yola çıkarak sordum. İstediği kadar kas gücü yüksek olsun, VRAM az olunca AAA oyunlarda tökezliyor.
1080p'de 4060/ti yeterince iyi performans çıkarıyor. Ki burada nvidia tarafındaki 8gb amd tarafındaki 10gb'den fazla bir vram'e tekabül ediyor. Şuanda 4060 ile neyi karşılaştırıyorsunuz bilmiyorum. Ancak burada kullanıcı karar verir. Daha iyi bir yazılım ve optimizasyon istiyorsa 4060/ti seçer. Daha f/p bir ekran kartı isterse de amd tarafına yönelir.

Sadece 1080p de kullanacağım. FPS ve AAA türündeki oyunları oynuyorum. Sizce 8 GB VRAM kaç yıl idare eder? Hangisi uzun kullanım açısından iyidir?

6700 XT 3070'i de saf kas gücünde geçebilen bir kart. 4060 Ti da DLSS muhabbeti falan var onun dışında 3060 Ti ile aynı kart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim attığım daha güvenilir kaynak. Bu kim kardeşim?

VRAM optimizasyonu diyoruz iki saattir değil mi? Ayrıca 1080p'de tökezleme falan yok. 12'lik kart kullanırsan kart o 12'yi kullanır ama bu "8 GB yetersizdir" anlayışını doğurmaz. 16'lık tak, onu da kullanacaktır büyük ihtimalle.

6700 XT dediğimiz kartın ne ikinci elde, ne de sıfır olarak alınabilir bir tarafı yok. RX 6800 XT kovalayabilir isterse ikinci el olarak. Sıfır istiyorsa RTX 4060 Ti 8 GB.
Abone sayısına göre mi güvenilirlik ölçüyorsun?

@pwleredal Sen saf gücü oyun performansına bakarak mı ölçüyorsun? 6700 XT 3060 Ti'dan daha güçlü deyip oyun testi atıyorsun. Oyun performansını etkileyebilecek bir sürü farklı etken var. Bir kartın diğer kartı 2-3 oyunda geçiyor olması onu diğerinden daha güçlü yapmaz.

@pwleredal Sen saf gücü oyun performansına bakarak mı ölçüyorsun? 6700 XT 3060 Ti'dan daha güçlü deyip oyun testi atıyorsun. Oyun performansını etkileyebilecek bir sürü farklı etken var. Bir kartın diğer kartı 2-3 oyunda geçiyor olması onu diğerinden daha güçlü yapmaz.
3060 Ti'dan zaten açık ara güçlü. Benim attığım testler 3070 testiydi. Araştırmak kadar görme duyusu da bir etken galiba.

Kim söyledi abone sayısına baktığımı?

Kanıt atmama rağmen hâlâ diretiyor. :D 3060 Ti'a denk saf güçte.
3060 Ti'ı ezip geçiyor, fanboyluğa gerek yok. 3070 ile de benzer performanslar gösteriyor.

Konu karışmış güzel. Kişisel fikrimi söylemem gerekirse Technopat'ta bir 6700 XT tarikatı var buldukları tüm cherry pick şeylerle dünyanın en iyi kartı tribine giriyorlar. Bu kafayı en son GTX 1050 Ti 4 GB kullanıcılarında görmüştüm. Evlerden ırak.

3060 Ti'dan zaten açık ara güçlü. Benim attığım testler 3070 testiydi. Araştırmak kadar görme duyusu da bir etken galiba.
Kardeş kas gücü olarak daha iyi demedin mi sen? Sana TimeSpy testi attım 3060 Ti ve 6700 XT ile ilgili ve denkler gördüğün üzere. Oyun testinde de daha önde dedin, olmadığını kanıtladım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Burada oyun performansı ve saf gücün aynı olmadığını anlatıyorum hâlâ gelmiş pişkin pişkin daha güçlü diyorsun. Saf güç için kendini kanıtlamış benchmark programlarının sonuçlarına, güvenilir sitelere ve incelemelere bakacaksın. Kıytırık oyun testlerine değil.

Geri
Yukarı