RX 6700 XT vs RTX 3060 Ti

frezel

Zeptopat
Daha fazla  
RX 6700 XT mi almalıyım yoksa 3060 Ti mı karar veremedim. YouTube'dan karşılaştırmasına baktığımda çok aman aman farklar göremedim. Oyunlarda FPS açısından RX 6700 XT 6-7 FPS daha fazla veriyor ama NVIDIA tarafına geçmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

6700 XT kullanıcısıyım memnunum hocam karttan. İlla NVIDIA olsun istiyorsan ama 6-7 FPS çok bir şey kaybettirmez senden.

İlk olarak iki kartta sıfır alınacak kartlar değil.Benim eski kartım 3060ti'dı ve ben aylarca bu forumda AMD kartların sıkıntılarından dolayı 3060ti alınmasının daha mantıklı olduğunu düşünüyordum son 3 aydır ise RX 7800XT kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yaşamadım, muhteşem performansıyla keyfim keyif. Eğer sadece oyun oynayacaksanız ve uygun fiyata bulduysan RX 6700XT alın ama render vb. işleriniz varsa 3060Tİ.

Saf oyun ve VRAM olarak daha avantajlı XT net. Yayın, render gibi işlerin de varsa ek olarak Ti seç. NVIDIA o konularda daha başarılı.

Ben de XT düşünüyorum ama bazı arkadaşlarım her şeyin FPS olmadığını stabilize olmadıktan sonra istediği kadar FPS farkı atsın hiçbir işe yaramaz dedi. AMD'nin de çöp olduğunu iddia ediyorlar.

Geri
Yukarı