RX 6700 XT yerine RTX 3070 alınmalı mı?

Zelaroth

Hectopat
Selamlar, mevcut olarak kullandığım ekran kartı RX 6700 XT ve ASUS'un DUAL modeli, elime bir imkan geçti ve 2500 TL'lik bir fark ile yaklaşık 1.5 yıl garanti kapsamında olan MSI RTX 3070'e geçme şansım var, sizce değerlendirmeli miyim? İleri vadede 8 GB VRAM'in dezavantajları benim için ne olur? Amacım uzun kullanımlık bir kartım olması, sürekli ekran kartı değiştirme şansım olmayacağı ve yeni seri ekran kartlarının fiyatlarının da düşmesi bir hayli zaman alacağından mantıklı bir tercih yapmak istiyorum.

Ekstra not: Mevcut kullandığım RX 6700 XT'de özellikle son sürüm sürücüde problem yaşadım fakat şuan bir sürücü sürümü altına düşürdükten sonra herhangi bir problemim kalmadı. Herhangi bir markanın hususi fanatiği değilim. Genel olarak oyun oynamak odaklı kullanıyorum bilgisayarımı ve hem performans anlamında hem de ileriye dönüklük anlamında bana en çok yarar sağlayacak tercihi yapmak istiyorum. Yorumlar için şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfır alacaksan değmez, fiyatlar balon şu anda. Driver kalitesi ve RT teknolojisi ile öne geçiyor ancak 8GB VRAM gelecek için sağlıklı olmayacaktır.
Yok, sıfır almayacaktım, 1.5 sene garantili bir ürünü 2.500 TL farkla alacaktım üzerine RX 6700 XT verip ama elimdeki kart bir takım sürücü sorunları kenarıya bırakılırsa 12 GB VRAM'e sahip ve gelecek açısından da yaklaşmaya çalışıyorum duruma aslında.

Geri
Yukarı