Çözüldü RX 6700'lü sistemde görüntü bozulması oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Crucify

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB) 3600MHz CL18 DDR4
SSD veya HDD modeli
Team MP33 Pro 512GB 2400/2000MB/s NVMe PCIe Gen3x4
Ekran kartı
Sapphire PULSE Radeon RX 6700 10 GB
Anakart
Gigabyte A520M S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Merhaba.

Ekrandaki hızlı değişimlerde (Alt+Tab kullanımı, gece modunun açılması/kapatılması gibi) aşağıdaki videoda olduğu gibi görüntüde bozulmalar oluyor. DDU ile ekran kartı driverlarını silip son 3 WHQL sürümünü tekrar kurdum, yeni HDMI kablosu aldım fakat sorun düzelmedi. Monitörümü başka bir bilgisayara bağladım ve orada herhangi bir sorun yaşamadım, yani sorunun monitörde veya kabloda olduğunu düşünmüyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım hocam bu tür durumlarda şunu öneririm. Dediklerimi yaptıysanız bile tekrar yapın.

1-DDU ile güvenli moda girip sürücüleri tamamen silin. (BIOS güncelleme yapmadan kurmayın.)
2-BIOS güncelleme yapın.
3-En son sürücüyü kurun.
4-Çok temiz kuruluyor böyle.

Zaten yapmışsınız, format atın tekrar yapın derim.
Tekrardan teşekkür ederim, iş/okul yoğunluğum biter bitmez yapacağım.

Maalesef format da bir işe yaramadı. Format attıktan sonra driver kurmadan önce denedim ve bir sorun yoktu, ama son driverı kurduktan sonra tekrar aynı sorunu yaşamaya başladım.

Son düzenleme:
Tekrardan teşekkür ederim, iş/okul yoğunluğum biter bitmez yapacağım.

Maalesef format da bir işe yaramadı. Format attıktan sonra driver kurmadan önce denedim ve bir sorun yoktu, ama son driverı kurduktan sonra tekrar aynı sorunu yaşamaya başladım.

Son sürücü ve son BIOS sürümünün uyumlu çalışması gerek hocam. Hocam sadece sürücüyü kurarak tekrar yükler misiniz? Sadece sürücü olacak AMD uygulaması gelmeyecek.

Son sürücü ve son BIOS sürümünün uyumlu çalışması gerek hocam. Hocam sadece sürücüyü kurarak tekrar yükler misiniz? Sadece sürücü olacak AMD uygulaması gelmeyecek.

Güvenli modda DDU ile kaldırdıktan sonra yeniden başlatıp dediğiniz şekilde kurdum, maalesef sorun devam ediyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-06-17 191528.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-17 191528.png
    340,2 KB · Görüntüleme: 10

Yeni konular

Geri
Yukarı