RX 6700XT boşta 47-50 derecede çalışıyor

calypso1

Decapat
Hiçbir şey açmayıp yük altında bırakmadığım halde boşta ekran kartımın 50 dereceye ulaştığını gördüm. Bir sorun olacağını düşünüp FurMark testine soktum ve ekran kartı maximum 67 dereceyi gördü. Sizce bu neden olabilir?

Ekran kartım: ASUS Dual 6700XT

Hiçbir şey açmayıp yük altında bırakmadığım halde boşta ekran kartımın 50 dereceye ulaştığını gördüm. Bir sorun olacağını düşünüp FurMark testine soktum ve ekran kartı maximum 67 dereceyi gördü. Sizce bu neden olabilir?

Ekran kartım: ASUS Dual 6700XT.

Aynı model bende de var. 0 RPM modu açıksa kapat.

Ekran kartım: ASUS Dual 6700XT
kasanızın havadar olmaması, bulunduğunuz ortamın sıcak olması gibi farklı nedenleri olabilir

Sorun gözükmüyor. Boşta fanlar dönmediği için kasa içi hava sirkülasyonu ne kadar yetiyorsa o kadar soğumaya çalışıyor kart. Sizin sirkülasyon demek ki bu kadarına izin veriyor. Havaların ısınması da etkiliyor tabii.
Hocam 1 hafta önce de havalar sıcaktı fakat boşta bu sıcaklıkları görmüyodu. 40-43 arası geziyordu sıcaklık değeri

Aynısı bende var yük altında 66 derece görmüştü benimki de. Şu an boşta 39 derece. Eğer bir oyuna girip bayağı oynayıp çıkarsam genellikle 43-50 derece arası geziyor. Çok normal. Ayrıca AMD FreeSync kapalı kullanıyorsanız nedense ekran kartı saat hızı artıyor ve bu da 50 derecelerde gezmesine sebep oluyor. FreeSync açınca saat hızı çok düşük oluyor ve boşta 40 derece oluyor.

Hocam 1 hafta önce de havalar sıcaktı fakat boşta bu sıcaklıkları görmüyodu. 40-43 arası geziyordu sıcaklık değeri
E havaların ısısı arttı? Maksimum yükte ekstrem bir değişiklik olmadığı sürece normal. Yapabiliyorsanız oda sıcaklığınızı 19 dereceye düşürün. Sorun olmadığını görürsünüz.

Aynısı bende var yük altında 66 derece görmüştü benimki de. Şu an boşta 39 derece. Eğer bir oyuna girip bayağı oynayıp çıkarsam genellikle 43-50 derece arası geziyor. Çok normal. Ayrıca AMD FreeSync kapalı kullanıyorsanız nedense ekran kartı saat hızı artıyor ve bu da 50 derecelerde gezmesine sebep oluyor. FreeSync açınca saat hızı çok düşük oluyor ve boşta 40 derece oluyor.
Hocam yük altındayken (mesela oyun oynarken) çıkıp bir anda bakmadım. Sadece pc'yi açtım ve görev yöneticisinden bakarken gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı