RX 6700XT görüntü vermiyor

almightybls

Centipat
Ekran kartı
RX 6700XT
Anakart
B450M DRAGON
B450M ve RX 6700XTli hazır sistem aldım, ekran kartını anakarta taktım ve HDMI'ı bilgisayar kasasına taktım ancak çalıştırdığımda ekran gelmiyor, kart üzerinde bir süreliğine beliren bir kırmızı ışık çıkıyor. Sistemden gücü kestiğimdeyse iki tane kırmızı ışık yandı ve gitti. HDMI kablosu çalışıyor, yanlış yere mi taktım bilmiyorum. PSU kablolarını da yanlış takmış olmaktan korkuyorum, yardımcı olabilir misiniz? PSU kablolarını ekran kartına doğru takmazsam anakartı yakar mıyım?

Direkt monitöre bağlayın ekran kartından. Zaten benim bildiğim anakarttan maksimum 120 Hz destekliyor.
Ekran kartına bağladım ve çalıştı, sürücüyü yüklerken gitti ve beş dakika gelmediğinden yeniden başlattım. Ondan sonra geldi, birkaç uygulamayı indirdim ve birkaç kez yeniden başlattım şimdi de tekrardan görüntü alamıyorum ve power tuşunun yanındaki mavi ışığın altındaki kırmızı ışık sürekli yanıp sönüyor. Ekran kartında ışık yok

Ekran kartına bağladım ve çalıştı, sürücüyü yüklerken gitti ve beş dakika gelmediğinden yeniden başlattım. Ondan sonra geldi, birkaç uygulamayı indirdim ve birkaç kez yeniden başlattım şimdi de tekrardan görüntü alamıyorum ve power tuşunun yanındaki mavi ışığın altındaki kırmızı ışık sürekli yanıp sönüyor. Ekran kartında ışık yok
Benim bilgim buraya kadar hocam hiç masaüstü bilgisayarım olmadığı için fazla bilgili değilim.

B450M ve RX 6700XTli hazır sistem aldım, ekran kartını anakarta taktım ve HDMI'ı bilgisayar kasasına taktım ancak çalıştırdığımda ekran gelmiyor, kart üzerinde bir süreliğine beliren bir kırmızı ışık çıkıyor. Sistemden gücü kestiğimdeyse iki tane kırmızı ışık yandı ve gitti. HDMI kablosu çalışıyor, yanlış yere mi taktım bilmiyorum. PSU kablolarını da yanlış takmış olmaktan korkuyorum, yardımcı olabilir misiniz? PSU kablolarını ekran kartına doğru takmazsam anakartı yakar mıyım?
Psu modeli nedir?

PSU modeli nedir?

FSP 550W 80+ hocam

Sorunu çözdüm diyebilirim, ekran kartının HDMI girişi kasanın parçası yüzünden biraz yukarıda kaldığından görüntü vermiyormuş, kablodan birkaç parça kesip öyle takabildim ancak bazen nadir de olsa siyah ekran gidip gelebiliyor, sizce bu PSU kaynaklı mıdır?

Siyah ekranlara ek olarak donma da yaşadım. Radeon uygulamasından kayıt alma tuşuna bastıktan 1 saniye sonra bütün ekranım donuyor ve bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Birazdan oyun testi de yapıp yaşadıklarımı bu yorumda düzenlerim

BIOS anakart hiçbir güncellemesini yapmadım, uygulama ayarları hakkında en ufak bir fikrim yok, yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı