Çözüldü RX 6700XT görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

themy

Hectopat
Arkadaşlar herkese merhaba, bugün RX 6700XT aldım kartın herhangi bir problemi yok testleri vs çok iyi şimdi benim bilgisayarımda olan sorunları sizlere söylemek istiyorum.
Thermaltake H330 650W Power mevcut.
i3 10100F işlemci ve 16 GB RAM mevcut.
Kasaya ilk ekran kartını taktığım zaman ekran kartı çalışmadı ekrana görüntü gelmedi DP sinyal vermiyor mesajı aldım. Ardından güç pinlerini taktım bu sefer ekran kartının fanları çalıştı ama yine görüntü vermedi. Power kablosunu çıkarıp taktığımda bilgisayar açılıyor genelde sinyal geliyor bazen DP kablosunu bastırıyorum bazen ekran kartını oturtmaya çalışıyorum bazen RAM'i çıkarıp takıyorum. Restart attığım zaman yine açılmıyor bir süre uğraşmam gerekiyor bu sorunu nasıl giderebilirim? Çok can sıkıcı.
Bir de kasanın arkasında HDMI, DP vs girişi kısmındaki vidalarım eksik ekran kartı biraz ağır olduğundan kambur duruyor. Bunu nasıl çözebilirim? Ve görüntü vermeme sorunu bundan kaynaklanabilir mi?
Son olarak da RDR2 1080p Full ultrada 70+FPS alıyorum fakat Escape from Tarkov normal ayarda lighthouse mapinde mavi ekran yedim.
Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

PC'de statik elektrik var kasanın arkasındaki güç kablosunu çıkarın ve açma kapama düğmesine 10 saniye kadar basın bütün elektriğin gittiğinden emin olup tekrar çalıştırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı