RX 6700XT nasıldır?

Oyun performansını etkiler. Ayrıca amacın sadece oyunsa AMD tarafında 5900X yerine 5800X3D tercih edebilirsin. Son olarak Intel işlemci alsan da Re-Size Bar özelliği var. O da SAM gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkürler hocam, 5800X3D birazcık bütçemi aşıyordu, birde yazılım tarafıda önemli olduğu için pek bakmadım ona.

Herkes yeni çıktı diye 6750XT öneriyor yeni bir GPU değil bilgin olsun 6700XT GPU halinin 200-250MHz arttırılmış hali TDP yüksek ısınma çok fazla FPS farkı ise 5-6FPS o yüzden benim fikrimce değmez halihazırda RX 6700 XT kullanıyorum çıkan yeni kart ise gerçekten komedi.
6700 XT ile 6750XT arasında %7-%8 fark ve fiyatları nerdeyse aynı.
Aynı fiyata 6750XT tercih etmek daha mantıklı.

Son düzenleme:
6700 XT ile 6750XT arasında %7-%8 fark ve fiyatları nerdeyse aynı.
Aynı fiyata 6750XT tercih etmek daha mantıklı.
1653076676616.png

Hocam bunu ben demedim niye ben dedim diye gözüküyor :D
O bütçeye çıkmam bir kaç ani olaydan dolayı imkansızlaştı. O yüzden RX 6600 XT aldım hocam.

Onlar can sıkabiliyor, haklısın. Aslında WattMan hatasının nedeni sadece kart değil. Karta temas eden herhangi bir bileşenin stabil çalışmaması durumunda WattMan hatası alınabiliyor. Buna arızalı RAM'ler bile örnek.
Tekrardan dediğim gibi RX 6000 serisinde bu tarz sorunlar çok daha az. Bende dahil bu forumda çoğu kişi 6000 serisi kullanıyor. Sorun yaşayan sayısı bir elin parmağını geçmez. Korkma, sorun yaşarsan (yaşayacağına küçük bir ihtimal veriyorum) çözmeye çalışırız. Tüm durumları deneriz. Olmazsa kart donanımsal hatalı olabilir, iade veya garantiye yollarsın. Zaten iade konusunda sorun yaşamazsın. Satıcı Amazon. O konuda da derdin olmasın.
Hocam, anakartin markasının yazdığı yazıdan sonra Windows gelmesi gerekirken böyle kalıyor? Bir şey mi yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• IMG_20220521_135944.jpg
    IMG_20220521_135944.jpg
    136,7 KB · Görüntüleme: 24
@Eternal777 RAM'lerini söküp anakarta değen kısmını silgi ile siler misin? Oksitlenme yapabiliyor. Silgi tozu kalmasın üzerinde. Sonra dikkatlice geri tak. Bu arada sana önerim temiz bir format atman.
@Süleyman Yusuf, senin fikrin nedir?
Sorun Windows'un otomatik kurduğu sürücüymüş hocam, anakart üzerindeki işlemcideki ekran kartını kullanarak açıp kendim kurdum. Sonra karta dönüş yaptım hocam. Muhtemelen Windows uyumsuz sürücü kurmuş.
Bu arada sana önerim temiz bir format atman.
Pazartesi sınavlarım başlıyor, ders çalışmaktada kullandığımdan şu anlık zor ancak sınavlar bittiğinde yaparım hocam, teşekkürler.

Sorun Windows'un otomatik kurduğu sürücüymüş hocam, anakart üzerindeki işlemcideki ekran kartını kullanarak açıp kendim kurdum. Sonra karta dönüş yaptım hocam. Muhtemelen Windows uyumsuz sürücü kurmuş.
Güzel sevindim, bu ihtimal hiç aklıma gelmemişti. Direkt olarak aklıma RAM'in oksitlenmiş olabileceği geldiği için bu öneride bulundum. Sürücüyü falan kurduysan gerisi bol bol test vakti 😄.

Güzel sevindim, bu ihtimal hiç aklıma gelmemişti. Direkt olarak aklıma RAM'in oksitlenmiş olabileceği geldiği için bu öneride bulundum. Sürücüyü falan kurduysan gerisi bol bol test vakti 😄.
İşlemcim bazen yetersiz kalıyor, darboğaz olduğu içinde ''sanırım'' FPS düşüşü yaşıyorum. Onun dışında bir sıkıntı olmadı.

Geri
Yukarı