Çözüldü RX 6700XT ''oyun oynarken sinyal yok" hatası nasıl çözülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ntache

Centipat
Daha fazla  
RAM
Patriot Viper 2x8 3200
SSD veya HDD modeli
Kıoxia M2 SSD , 2x ADATA SU630 240 , 480
Ekran kartı
XFX QICK RX 6700XT
Anakart
ASUS PRIME B450M-K II
İşlemci
RYZEN 5 2600
Öncelikle herkese merhaba. 2 gün önce 1070 Ti ekran kartımdan RX 6700 XT ekran kartına geçtim, ve aldığım günden beri günde 1 kere veya 2 kere, oyun oynarken monitörüm bir anda sinyal yok hatası veriyor, ama bu sırada kasa hala çalışmaya devam ediyor.

Yaptığım şeyler;
DDU ile NVIDIA ve AMD sürücülerini güvenli modda kaldırıp WHQL sürümünü yükledim
BIOS sürümünü güncelledim... Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Sistem parçalarım;
Ryzen 5 2600
ASUS Prime B450M K II
XFX QICK RX 6700XT
Patriot Viper (2x8) 3200 RAM
700W PSU

Çözüm
Arkadaşlar sorunum hala devam ediyor, şunu da belirteyim AMD Software'i açtığımda "default performance tuning settings have been restored due to an unexpected System failure" hatasını alıyorum bu lanet arızadan nasıl kurtulabilirim kartı garantiye mi göndersem?

Güç ayarları güç düğmesi yapacakları kısmından, hızlı başlatı kapatın.
BIOS'tan Fast boot u kapatın.
Ramlerinize Memtest yapın.

Hızlı başlat ve Fast boot, yazılımdan aldığınız hata içindi.

Siyah ekran için, RAM'ler sağlam, PSU yeniyse, anakart slotunda da sorun olabilir, sistem boşta çalışırken ekran kartını hafif oynatın ekranda kararma olacak mı bakın.

Hayır oynattigimda siyah ekran olmuyor, AMD'den sogutum gercekten ya, garantiye göndersem mi kartı ne dersiniz?

Montajı doğru yaptınız mı? Ekran kartı güç kablosunun pinlerinin tam oturduğundan ve ekran kartının PCI-e soketine tam oturduğundan emin misiniz?

Evet tabii ki, zorladim hatta ileri dogru oturmamasi mümkün değil, ki ekran kartim sarsilmiyor, yani oynayip guc kesmesi mümkün değil.

Güç ayarları güç düğmesi yapacakları kısmından, hızlı başlatı kapatın.
BIOS'tan Fast boot u kapatın.
Ramlerinize Memtest yapın.

Hızlı baslati kapatip Fast bootu kapattiktan sonra işe yaradi gerçekten bu kadar saçma ve kolay bir çözümü olduğuna inanamıyorum teşekkür ediyorum yardimlariniz ve ilginiz icin.

Arkadaşlar normalde bende aynı problemi yaşıyordum söylenilen sorun çözümlerinin hiçbirisi işe yaramadı eğer hala sorunu çözülmeyen varsa bunu deneyebilir sırf bu sorun çözümünü anlatmak için technopat hesabı açtım kendi bulduğum çözüm ne kadar saglıklı bilmiyorum ama 1 aydır bir sorun yaşamadım.Kendi çözümüm şöyle

1-Amd Software Adrenaline Edition'ı açın
2-Performans Kısmına girin
3-Ayarlanıyor Kısmına girin
4-Güç ayarlama bölümünü etkin hale getirin
5-Güç Limiti % kısmını 15'e getirin

3 aydır uğraştığım sorunun bu kadar kolay çözüm bulacağını düşünmemiştim ama çözüldü.Yardımcı olan arkadaşlara da tekrar teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı