Çözüldü RX 6700XT oyunlarda takılma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sfkztrk

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartı aldım arkadaşlar. Geçenlerde Vatan da uygun olduğu için bugün takabildim, daha henüz sadece Rust'ta denedim ama çok can sıkıcı oynanıyor. Ortalama 150 FPS alıyorum, sağa sola bakıp iki yürüdüğümde 40'a düşüp geri çıkıyor. Oyunun menüsünde bile takılmalar oluyor. Sistem özelliklerini kısaca yazayım;

Intel i5 11400
AMD Radeon RX 6700XT
16 GB 3200 MHz RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücü sürümü nedir, bilgisayar yeni değilse eskiden kullandığınız ekran kartında böyle bir şey yaşadınız mı, SSD var mı?
AMD programını indirerek en son sürüme güncellemiştim hocam, eskiden nvidia 1650 vardı böyle sorunlar yaşamıyordum ekran kartını değiştirdim birde format attım böyle olmaya başladı. WB Black SN850 1TB m2 ssd var ona sıfır yeni aldım Soğutucusu yok ama ısınması oyunda 40 45 derece arasında.
Driverları güncellediniz mi?
Hangi driver sürümünü kullanıyorsunuz?
XMP açık mı? @Sfkztrk
AMD softwareden güncellemiştim XMP açık evet.
O işlemci ile darboğaz yaşanabilir. Sürücünüz beta mı yoksa, WHQL mi ?
AMD programından en son sürüme güncellemiştim ama ilk defa amd kullandığım için çol bilmiyorum baktım şimdi ama beta yazıyor.

AMD softwareden güncellemiştim XMP açık evet.

DDU ile mevcut sürücüyü kaldırıp bunu kurup tekrar dener misiniz? https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-21-6-2

Yeni konular

Geri
Yukarı