RX 6700XT sistemde "AMD ekran kartı sürücüsü zaman aşımına uğradı" hatası

Atakan Özbakan

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
AMD RX 6700 XT
Anakart
ASUS B450M K-2
İşlemci
AMD 5600G
Merhaba. Genelde ekran kartını zorlayan bir oyun oynadığımda(Cyberpunk 2077, Death Stranding vb.) Bir anda fotoğafını attığım sürücü hatası yiyorum. Çok fazla şey denedim ve olmuyor. Rica ediyorum AMD sürücülerini DDU ile silip yükleyin demeyin 25'ten fazla kere yapıp çoğu sürümü tekrar ve tekrar denedim neredeyse her sürümde oluyor. Eğer çözümünüz var ise çok mutlu olurum. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Ekran kartı: AMD RX 6700XT.
RAM: 2x8 toplam 16.
Anakart: ASUS B450M-K2
İşlemci: AMD 5600G.
Güç kaynağı: 650W.

1663422158823.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu farklı kartta yaşadım. Çözümü konudan bulabilirsin. Dikkat etmen gereken nokta WHQL sürücüsü kurup Windows Update'nin bunu yeni sürücü ile değiştirmemesini sağlamak.

Çözüldü: ASUS ROG STRIX RX 6750 XT ekranı gidiyor
Zaten ben şu anda 22.5.1 sürümünü kullanıyorum. Ve Windows'un otomatik olarak sürücü indirmesini kapatıp indirdim.

UV yapıp deneyin.
UV nedir acaba?

Bakabilirsiniz hocam.

Performax diye bir şey ucuz diye aldırıldı ancak bilmiyorum çok.
Sorun muhtemelen güç kaynağından. Güç kaynağınız kötü maalesef. Muhtemelen yüke girince sağlıklı bir biçimde besleyemiyor ekran kartınızı. İmkan varsa başka PSU ile test etmenizi hatta PSU değiştirmenizi öneririm.

Sorun muhtemelen güç kaynağından. Güç kaynağınız kötü maalesef. Muhtemelen yüke girince sağlıklı bir biçimde besleyemiyor ekran kartınızı. İmkan varsa başka PSU ile test etmenizi hatta PSU değiştirmenizi öneririm.

Peki hocam öneriniz var mıdır? Kaç W gereklidir? Marka ne olmalıdır? Zerre bilgim olmadığından kendim bakmasam daha iyi. Yeniden böyle bir şey olmasını istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı