Çözüldü ASUS ROG STRIX RX 6750 XT ekranı gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CasH20

Hectopat
RAM
XPG 2x8 GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
Adata Legend 500 GB
Ekran kartı
ASUS ROG STRIX RX 6750 XT
Anakart
ASUS B450 MK-II
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba. ASUS ROG STRIX RX 6750 XT ekran kartına sahibim. Kart yeni yaklaşık 5-6 günlük. Son 2 gündür durduk yere bir sorunla karşılaşıyorum. Oyunda iken hiç olmadı ama günlük kullanım ve film vs. izlerken bilgisayar aniden donup ekran kapanıyor, sistem çok feci yavaşlıyor ve yaklaşık 45 saniye sonra ekran geldiğinde 2. monitörümden görüntü alamıyorum, bilgisayar 2. monitörü görmüyor. AMD Radeon Software programını açmaya çalıştığımda ise aşağıdaki hata ile karşılaşıyorum.
DDU ile güncellemeleri silip en son sürümü kurmama rağmen bu oluyor. Ben son sürümü kuruyorum, ekran kapandıktan sonra sistem kendi kendine bir önceki sürüme dönüyor (Windows Update otomatik güncellemesi kapalı). Biraz önce ise yine ekranım kapandı ama 1 dakika sonra geri gelip başka bir hata verdi. Onu da koyuyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

İlk hata resimde.

İkinci hata ise: "sisteminizde bir sürücü zaman aşımı meydana geldiğini tespit ettik"

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-09-24 102357.png
    Ekran görüntüsü 2021-09-24 102357.png
    63,9 KB · Görüntüleme: 81
Hocam sistem yeni, baska ekran karti yok. Ben en son surumu kuruyorum, sistem yeniden eskiye geciyor. Her yerden Windows Update'yi kapattim, ama hala geri eski surume geciyor.

Anladım hocam ekran kartım yeni deyince doğal olarak yeni sistem aldığınızı düşünmedim. Açık konuşmam gerekirse driverları silip yeni versiyonu yüklemek dışında yapabileceğiniz bir çözüm var mı bilmiyorum çünkü verilen hata öyle söylüyor bu bir yana genel sistem aksanında problemde olabilir yani belki de format atmak daha doğru olur temiz bir kurulum ile.

Merhaba. ASUS ROG STRIX RX 6750 XT ekran kartına sahibim. Kart yeni yaklaşık 5-6 günlük. Son 2 gündür durduk yere bir sorunla karşılaşıyorum. Oyunda iken hiç olmadı ama günlük kullanım ve film vs. izlerken bilgisayar aniden donup ekran kapanıyor, sistem çok feci yavaşlıyor ve yaklaşık 45 saniye sonra ekran geldiğinde 2. monitörümden görüntü alamıyorum, bilgisayar 2. monitörü görmüyor. AMD Radeon Software programını açmaya çalıştığımda ise aşağıdaki hata ile karşılaşıyorum.
DDU ile güncellemeleri silip en son sürümü kurmama rağmen bu oluyor. Ben son sürümü kuruyorum, ekran kapandıktan sonra sistem kendi kendine bir önceki sürüme dönüyor (Windows Update otomatik güncellemesi kapalı). Biraz önce ise yine ekranım kapandı ama 1 dakika sonra geri gelip başka bir hata verdi. Onu da koyuyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

İlk hata resimde.

İkinci hata ise: "sisteminizde bir sürücü zaman aşımı meydana geldiğini tespit ettik"

Hocam sorunu ben de yaşıyorum, bir çözüm bulabildiniz mi? WHQL sürücüleri kurmama rağmen sorun bende devam ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı