RX 6700XT sisteme The Last of Us için kaliteden çok ödün vermeyen grafik ayaları önerisi

İşletim sistemi
Windows 10

Fikop

Hectopat
RAM
Cl16 3200 mhz 16 gb
Ekran kartı
XFX SWİFT 6700XT
Anakart
Msi b450m-a pro max
İşlemci
R5 3600x
6700XT ve R5 3600X kullanıcısı olarak kaliteden çok ödün vermeden stabil olarak 1080P'de 60 FPS almak istiyorum ancak oyun orta grafiklerde bile 60'ın altına düşüp beni sinir ediyor. Düzgün akıcı bir deneyim için ne tür bir ayar açmam gerek, FSR açmak istemiyorum.

DLSS Enabler modunu ya da diğer FSR modlarını denemelisin. Grafik düşürmene gerek kalmadan istediğin FPS değerini yakalarsın diye düşünüyorum.

DLSS Enabler modunu ya da diğer FSR modlarını denemelisin. Grafik düşürmene gerek kalmadan istediğin FPS değerini yakalarsın diye düşünüyorum.
1080 için grafik bozan bir şey kullanmayı düşünmüyorum bozmasa da mod kullanmak istemiyorum, ben oyun içi ayarlardan bir şey istiyorum.

1080 için grafik bozan bir şey kullanmayı düşünmüyorum bozmasa da mod kullanmak istemiyorum, ben oyun içi ayarlardan bir şey istiyorum.
Ben ultra ayarlarda 75-90 FPS civarı rahat oynamıştım oyunu. Herhangi bir mod veya eklenti de kurmadım. 1080P için söylüyorum.

Ben ultra ayarlarda 75-90 FPS civarı rahat oynamıştım oyunu. Herhangi bir mod veya eklenti de kurmadım. 1080P için söylüyorum.
İşlemci sebebiyle darboğaz yediğimi fark ettim, nasıl engelleyebilirim? ekran kartı kullanımı %95 üstünü göremiyor düzgün bir şekilde 50-60 FPS alıyorum.

İşlemci sebebiyle darboğaz yediğimi fark ettim, nasıl engelleyebilirim? ekran kartı kullanımı %95 üstünü göremiyor düzgün bir şekilde 50-60 FPS alıyorum.
Oyunun bazı bölgelerinde düşüş oluyor, özellikle iç mekanların bazılarında bu seviye hatta 40-45 arasına düşebiliyor ama yine de sizin kombinasyonları sürekli bu civarda olmaması lazım.

Arka planda gereksiz açık uygulama varsa kapatıp dener misiniz?

Oyunun bazı bölgelerinde düşüş oluyor, özellikle iç mekanların bazılarında bu seviye hatta 40-45 arasına düşebiliyor ama yine de sizin kombinasyonları sürekli bu civarda olmaması lazım.

Arka planda gereksiz açık uygulama varsa kapatıp dener misiniz?
Eve geçince denerim ancak after burner ile kontrol edince işlemcinin %90'lardan inmediği kartın ise %50-60'larda gezindiğini söyleyebilirim. Dehşet bir darboğaz yiyorum anlamadığım şekilde. PBO felan açsam düzelme ihtimali nedir?

Oyunu yeni mi yükledin ? İlk açıldığında shader yüklemesi yapıyor 5-10 dakika. Ana menüde yüzde gösteriyor. O bitmediyse ondan yavaştır belki.

Geri
Yukarı