RX 6700XT ve R5 5600 sisteme yükseltme önerisi

Ali Burak

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistem bileşenlerimi yazıyorum. Sizce hangisini değiştirirsem daha yüksek performans elde ederim; daha ileriye dönük olur? Şimdiden teşekkür ederim.
  • Gigabyte B450M S2H anakart
  • Sapphire Pulse 6700XT 12 GB
  • Ryzen 5 5600.
  • G.Skill Ripjaws 3200MHz 2x8 GB.
  • FSP Hydro G PRO +80 Gold PSU.
  • Depolama olarak da Kioxia Exceria 500GB M.2 SSD + Samsung 870 EVO 1TB kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, sistem bileşenlerimi yazıyorum. Sizce hangisini değiştirirsem daha yüksek performans elde ederim; daha ileriye dönük olur? Şimdiden teşekkür ederim.
  • Ryzen 5 5600.
  • Depolama olarak da Kioxia Exceria 500GB M.2 SSD + Samsung 870 EVO 1TB kullanıyorum.
Bütçe ne kadar? Pek elleme gerek yok çok eskimediyse.

• Ryzen 5 5600.
Bütçe ne kadar ve monitör çözünürlüğünüz nedir?

• Ryzen 5 5600.
Ben olsam performansı en az ikiye katlayamayacaksam yükseltme yapmazdım. RTX 2060' tan RX 6900 XT' ye yükseltmek gibi bir şey değilse uğraşmaya değmeyeceğini düşünüyorum.

Bütçe ne kadar? Pek elleme gerek yok çok eskimediyse.

Bütçe olarak parçadan parçaya değişecek şekilde 3000 TL'ye vs zorlayabilirim.
Ayrıca ek olarak sadece oyun oynuyorum sistemle.

Ben olsam performansı en az ikiye katlayamayacaksam yükseltme yapmazdım. RTX 2060'tan RX 6900 XT'ye yükseltmek gibi bir şey değilse uğraşmaya değmeyeceğini düşünüyorum.

Ben 2060'dan geçtim hocam bayağı fark etti.

Bütçe ne kadar ve monitör çözünürlüğünüz nedir?

Çözünürlüğüm 1080p.

Hiçbirini değiştirmene gerek yok. Bu sisteme yapılacak yükseltme direkt olarak yeni bir sistem alma şeklinde olabilir, cuk oturmuş çünkü parçalar.

Peki satacak olsam ne kadar eder hocam sizce sistemdeki en eski parça 1 yaşında bu arada.

Son düzenleme:
Bütçe olarak parçadan parçaya değişecek şekilde 3000 TL'ye vs zorlayabilirim.
Ayrıca ek olarak sadece oyun oynuyorum sistemle.

Ben 2060'dan geçtim hocam bayağı fark etti.

Çözünürlüğüm 1080p.
Bunun üstüne güncelleme yapmak biraz gereksiz bu durumda. Daha fazla performans isterseniz tüm sistemi değiştirmek daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı