Ryzen 5 5600 - RX 6700XT sisteme yükseltme önerisi

zaynfb

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Öncelikle forumdaki ilk yazım, daha yeni üyeyim fakat uzun zamandır bu site ve yorumlara sıkça başvurdum. Şimdi ise bi' sorum var: Aşağıya bıraktığım ekran resmindeki sisteme hangi eklemeleri yapabilirim? Neler yaparak maksimum verim alabilirim (oyun için)_ Öğrenmek istemek de konuyu açmamdaki bir diğer sebep. Örneğin MW2 multiplayer'da Extreme grafikte bile pek sorun olmasa da GTA V'te araba sürerken hızlanınca veya bazı ara ara yerlerde ciddi takılmalar oluyor. Sizce sebep nelerdir? Şimdiden teşekkürler (monitör ASUS TUF Gaming 2K 170Hz)

Ekran görüntüsü 2024-02-15 145354.png

Arkadaşlar selam. Öncelikle forumdaki ilk yazım, daha yeni üyeyim fakat uzun zamandır bu site ve yorumlara sıkça başvurdum. Şimdi ise bi' sorum var: Aşağıya bıraktığım ekran resmindeki sisteme hangi eklemeleri yapabilirim? Neler yaparak maksimum verim alabilirim (oyun için)_ Öğrenmek istemek de konuyu açmamdaki bir diğer sebep. Örneğin MW2 multiplayer'da Extreme grafikte bile pek sorun olmasa da GTA V'te araba sürerken hızlanınca veya bazı ara ara yerlerde ciddi takılmalar oluyor. Sizce sebep nelerdir? Şimdiden teşekkürler (monitör ASUS TUF Gaming 2K 170Hz)

Eki Görüntüle 2116840

Bana kalırsa işlemci ve ekran kartı değişebilir. SSD kullanıma göre 1 TB alınabilir.

Aslında sistem yeterli Gta V için. Oyun ya da pc'deki başka bir durumdan dolayı takılma oluyordur.

İlla değişiklik istiyorsanız satıp ddr5 hazır sistem en mantıklısı.

İmkanın varsa sistemi komple satıp yeni DDR5 sistem yap, sadece yükseltme yapacaksanız o monitör için 6800XT alın.
Aslında sistem yeterli Gta V için. Oyun ya da pc'deki başka bir durumdan dolayı takılma oluyordur.

İlla değişiklik istiyorsanız satıp ddr5 hazır sistem en mantıklısı.
Sistemi komple satmak yerine DDR5 e geçmek için hangi aksesuarları yenilemeliyim hocam(süreç uzuyor ve insanlar doğru dürüst pazarlık yapmayı bilmiyor vs vs)
(Bu arada unuttum haricem 1tb m2 ssd de taktım. EVO970 di sanırım

2x8 olan Ram 16'ya yükseltilse sizce çözümlerden biri bu olabilir mi? ayrıca ddr5 düşüncem var ama hangi aksesuarların değişmesi gerekiyor bahsederseniz çok sevinirim

Son düzenleme:
Sistemi komple satmak yerine DDR5'e geçmek için hangi aksesuarları yenilemeliyim hocam(süreç uzuyor ve insanlar doğru dürüst pazarlık yapmayı bilmiyor vs.)
(Bu arada unuttum haricem 1TB M.2 SSD de taktım. EVO970'di sanırım.

2x8 olan RAM 16'ya yükseltilse sizce çözümlerden biri bu olabilir mi? Ayrıca DDR5 düşüncem var ama hangi aksesuarların değişmesi gerekiyor bahsederseniz çok sevinirim.

DDR5 için değiştirmen gereken(anakart-işlemci-RAM) ekran kartını da değişeceksen hazır sistem almak daha uygun fiyata denk geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı