RX 6700XT vs RTX 4060

AMD yazılımı veriyor diye AMD kaynaklı mı olmak zorunda? NVIDIA'da hata yok mu? Peki bu NVIDIA'nın sorunu mu her zaman? Çöp parça kullanmaktan veya bir parçanın arızasından olabiliyor. Ha bak ne olur, stabil olmayan sürücü kurarsın, o zaman AMD'nin sorunudur.

Farkı yok, aynı. Sürücünün verdiği hata diye kaynağı sürücü (yazılım) olmuyor her zaman biladerim.

AMD yazılımı hata veriyorsa AMD kaynaklıdır abi kendin diyorsun işte. Bu NVIDIA'da hata olup olmaması ile alakasız bir konu ve evet eğer NVIDIA'nın yazılımından kaynaklı bir sıkıntı ortaya çıkıyorsa bu NVIDIA'nın hatasıdır her zaman. stabil olmayan sürücünün olması da benim değil markanın sıkıntısıdır. Ben ürünü alırım marka bana yazılımsal destek vaadi sunar ben uygulamayı yüklerim, uygulamayı yüklediğimde de gelen güncellemeyi kayıtsız şartsız yüklemekte beis görmem çünkü ben bu adamlara tomar tomar parayı(ehehe enflasyon) bana düzgün hizmet sağlamaları için vermişimdir. Eğer yok stabil sürücüymüş yok parça kalitesiymiş oymuş bulmuş diye düşüneceksem bana ücretsiz ürün versinler ben test edeyim. Bu dediğinizin savunulacak yanı yok.

AMD yazılımı hata veriyorsa AMD kaynaklıdır abi kendin diyorsun işte. Bu NVIDIA'da hata olup olmaması ile alakasız bir konu ve evet eğer NVIDIA'nın yazılımından kaynaklı bir sıkıntı ortaya çıkıyorsa bu NVIDIA'nın hatasıdır her zaman. stabil olmayan sürücünün olması da benim değil markanın sıkıntısıdır. Ben ürünü alırım marka bana yazılımsal destek vaadi sunar ben uygulamayı yüklerim, uygulamayı yüklediğimde de gelen güncellemeyi kayıtsız şartsız yüklemekte beis görmem çünkü ben bu adamlara tomar tomar parayı(ehehe enflasyon) bana düzgün hizmet sağlamaları için vermişimdir. Eğer yok stabil sürücüymüş yok parça kalitesiymiş oymuş bulmuş diye düşüneceksem bana ücretsiz ürün versinler ben test edeyim. Bu dediğinizin savunulacak yanı yok.
Sen gidip Hikvision Urien RAM kullanıp, ayarlarla saçma sapan oynarsan, kart tabii Wattman verir. Kaynağı her zaman sürücü değil. Hatayı veren AMD'nin veya NVIDIA'nın yazılımı diye sorun her zaman ekran kartı ve onun yazılımı mı oluyor? Adam Wattman aldığı için konu açıyor, bi' bakıyoruz BIOS'a, GPU'nun bütün ayarlarıyla oynamış. :D Bazen RAM arızası veya kalitesiz RAM'lerden dolayı da olabiliyor ya da stabil olmayan RAM OC yüzünden oluyor. GPU'ya çamur atmadan önce gözden geçirmen gereken bir ton şey var.

AMD yazılımı veriyor diye AMD kaynaklı mı olmak zorunda? NVIDIA'da hata yok mu? Peki bu NVIDIA'nın sorunu mu her zaman? Çöp parça kullanmaktan veya bir parçanın arızasından olabiliyor. Ha bak ne olur, stabil olmayan sürücü kurarsın, o zaman AMD'nin sorunudur.

Farkı yok, aynı. Sürücünün verdiği hata diye kaynağı sürücü (yazılım) olmuyor her zaman biladerim.

Kaynak?
AMD'de Wattman dediğimiz çökme sorunu AMD'de kronik bir arıza, hem yazılımsal hem donanımsal. Farklı bir bilgsayar bileşeninin düzgün çalışmadığında ekran kartının çökmesi Nvidia tarafında da olurdu, bu bilinen bir kronik sorun. AMD ne kadar fiyat performans kartları çıkartsa da yazılım konusunda herhangi bir ilerleme sağlayamadı, ekran kartı modelinden bağımsız AMD yazılımını kullanan bütün kartlar Wattman hatası alabilir.

Dediğin mantığa göre kalitesiz parça kullanınca Nvidia kartların da çökmesi gerekiyor, Nvidia tarafında böyle bir şey söz konusu değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD'de Wattman dediğimiz çökme sorunu AMD'de kronik bir arıza, hem yazılımsal hem donanımsal. Farklı bir bilgsayar bileşeninin düzgün çalışmadığında ekran kartının çökmesi Nvidia tarafında da olurdu, bu bilinen bir kronik sorun. AMD ne kadar fiyat performans kartları çıkartsa da yazılım konusunda herhangi bir ilerleme sağlayamadı, ekran kartı modelinde bağımsız AMD yazılımını kullanan bütün kartlar Wattman hatası alabilir.
Tamam, kanıtlar mısın? Ayrıca ağzını topla. NVIDIA kullanan herkes de bir hata alabilir ama adı Wattman olmaz. Sorun varsa bir hata alırsın en nihayetinde.

Dediğin mantığa göre kalitesiz parça kullanınca Nvidia kartların da çökmesi gerekiyor, Nvidia tarafında böyle bir şey söz konusu değil.
Ee? AMD'ye çamur atman için yeterli mi? NVIDIA'da sorun yaşayabilir kalitesiz parçalardan ötürü ve elinde bir kaynak yok. Gülünç.

Sen gidip Hikvision urien RAM kullanıp, ayarlarla saçma sapan oynarsan, kart tabii WattMan verir. Kaynağı her zaman sürücü değil. Hatayı veren AMD'nin veya NVIDIA'nın yazılımı diye sorun her zaman ekran kartı ve onun yazılımı mı oluyor? Adam WattMan aldığı için konu açıyor, bi' bakıyoruz BIOS'a, GPU'nun bütün ayarlarıyla oynamış. :D bazen RAM arızası veya kalitesiz RAM'lerden dolayı da olabiliyor ya da stabil olmayan RAM OC yüzünden oluyor. GPU'ya çamur atmadan önce gözden geçirmen gereken bir ton şey var.

Kaynağı her zaman sürücü değil demek ile "WattMan, AMD ekran kartı sürücüsünün verdiği hatadır ama AMD'nin sürücüsü veriyor diye GPU veya GPU'nun yazılımından kaynaklı olmuyor" aynı şey mi sence? Çevir kazı yanmasın. Evet WattMan'ın dediğiniz sebepleri olabilir ama her 10 WattMan başlığının problem 9'unun AMD tarafında olması da tesadüf değil. Tamam AMD'yi seviyor olabilirsin, AMD kart kullanıyor olabilirsin veya "underdog" kartı savunmayı seviyor olabilirsin. Bende daha 2 hafta önce 3060 Ti'dan 7800XT'ye geçtim ve çok memnunum ama her yerde gerçekleri karartarak AMD övmeyin dostum. Sen, ben bir sıkıntı yaşarsak araştırıp, ayarlayıp çözüm bulabiliriz ama tek bildiği oyuna sol tıklayıp açmak olan çocuklar bunu yapamaz. Öneri verirken bunları da düşünmek lazım.

Kaynağı her zaman sürücü değil demek ile "WattMan, AMD ekran kartı sürücüsünün verdiği hatadır ama AMD'nin sürücüsü veriyor diye GPU veya GPU'nun yazılımından kaynaklı olmuyor" aynı şey mi sence? Çevir kazı yanmasın. Evet WattMan'ın dediğiniz sebepleri olabilir ama her 10 WattMan başlığının 9'unun AMD tarafında olması da tesadüf değil. Tamam AMD'yi seviyor olabilirsin, AMD kart kullanıyor olabilirsin veya "underdog" kartı savunmayı seviyor olabilirsin. Bende daha 2 hafta önce 3060 Ti'dan 7800XT'ye geçtim ve çok memnunum ama her yerde gerçekleri karartarak AMD övmeyin dostum. Sen, ben bir sıkıntı yaşarsak araştırıp, ayarlayıp çözüm bulabiliriz ama tek bildiği oyuna sol tıklayıp açmak olan çocuklar bunu yapamaz. Öneri verirken bunları da düşünmek lazım.
AMD'ye sövdüğüm makaleye bakabilirsin. Babamın şirketi değil, sevmem. Zaten 4060 önerdim farkındaysan.
her 10 WattMan başlığının 9'unun AMD tarafında olması da tesadüf değil.
Arkadaşım dalga mı geçiyorsun sen? NVIDIA'da Wattman hatası mı var? NVIDIA'ya AMD yazılımı mı kuruyorsun? NVIDIA kartla alınan Wattman mi var ki 10 Wattman başlığının 9'u AMD oluyor?

AMD'ye sövdüğüm makaleye bakabilirsin. Babamın şirketi değil, sevmem. Zaten 4060 önerdim farkındaysan.

Arkadaşım dalga mı geçiyorsun sen? NVIDIA'da Wattman hatası mı var? NVIDIA'ya AMD yazılımı mı kuruyorsun?
Wattman yazmışım kusura bakma konu durmadan wattman üstünden gittiği için. Hata demek istemiştim düzeltiyorum.

Demek istediğim kısaca şu wattman olabilir başka bir sıkıntı olabilir AMD'de daha çok var insanlarda bu yüzden AMD önermiyor gayet haklı bir sebep. AMD şu an dahi sadece "ne beklediğini bilen" kişilerin denemesi gereken bir firma. Sırf ham performansı daha iyi diye herkese önerilmemeli.

Wattman yazmışım kusura bakma konu durmadan wattman üstünden gittiği için. Hata demek istemiştim düzeliyorum.
Tamam, yine yanlış. Bir ton konu var NVIDIA ile alakalı ve sürücüleriyle alakalı da. NVIDIA paşa hazretlerinin de çöp sürücüleri bulunuyor maalesef. NVIDIA ve AMD ile alakalı bir ton sorun konusu var diye bütün ekran kartlarına çamur atalım o zaman. 🥰 Stabil sürücüleri kurup, çöp parça kullanmazsan pek bir sorun yaşamayacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı