RX 6750 XT 165Hz monitörde 80-90 FPS alınca takılıyor

Squirtless

Hectopat
RAM
16 GB, 16 CL, 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
512 M2 SSD
Ekran kartı
Asus Rog Strix RX 6750 XT
Anakart
Asus EX-B660M-V5 D4
İşlemci
Asus Rog Strix RX 6750 XT
Herkese merhaba, i5 12400F işlemci ve ASUS ROG STRIX RX 6750 XT ekran kartım var. Monitörüm 165 Hz destekliyor. Oyunlarda 150-200 FPS civarlarında hiçbir problem yok fakat oyun anlık olarak 80-90 FPS civarlarına düştüğünde anlık takılmalar meydana geliyor. Hemen hemen 150-200 FPS altına düşen her oyun için aynı durum söz konusu. Ekran kartı 50 civarı sıcaklıklarda genellikle. Sorun ne olabilir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bildiğim 80 FPS altında 165 Hz kasar ama 80 ve üstünde kasma takılma olmaz benim gözüme öyle geliyor kablolarda sıkıntı olma ihtimali var mı veya ekran kartında?
Not: Gözünüz ile alakalı olabilir.

Benim bildiğim 80 FPS altında 165 Hz kasar ama 80 ve üstünde kasma takılma olmaz benim gözüme öyle geliyor kablolarda sıkıntı olma ihtimali var mı veya ekran kartında?
Not: Gözünüz ile alakalı olabilir.
Ekran kartı ile ilgili hata almıyorum stres testleri vs. Kasma yok zaten dediğim gibi anlık fps düştüğünde 1 sn bile sürmeyen bir takılma.
80 FPS altında hiç düşmedim fakat freesync yüzünden bende aynı durumu yaşamıştım.
Açık iken mi kapalı iken mi?

Ekran kartı ile ilgili hata almıyorum stres testleri vs. kasma yok zaten dediğim gibi anlık FPS düştüğünde 1 sn bile sürmeyen bir takılma.

Açık iken mi kapalı iken mi?

FreeSync açık iken hocam. Fark etmeden bende açık bırakmışım oyunlarda gereksiz yerli yersiz bir takılma, drop gibi olaylar yaşayınca kurcalayıp açık bıraktığımı fark ettim, kapatınca sorun düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı