RX 6750 XT ekran kartının sıcaklığı boşta 55 derecelerde

Zerk Rpm özelliği açıkken 50 derece altında fanlar çalışmıyor. Yapılan ayarlar 50 derece üzerinde geçerli oluyor.
Zero rpm’i kapatıp fanları tekrar bir gözlemleyin.

Dosya Ekleri

• 1BE2624A-67B0-46EA-9C53-73A521C5D677.jpeg
    1BE2624A-67B0-46EA-9C53-73A521C5D677.jpeg
    31 KB · Görüntüleme: 74
Zerk RPM özelliği açıkken 50 derece altında fanlar çalışmıyor. Yapılan ayarlar 50 derece üzerinde geçerli oluyor.
Zero RPM'i kapatıp fanları tekrar bir gözlemleyin.

Şu an 47'lere kadar düştü. Fanlar çok hafif çalışıyor. Sesleri yok.
Ama yine de yük altına girdiğinde kendi kendine fanların hızını artıracaktır değil mi?
Paylaştığınız görseldeki gibi yaptım ayarları.

Ben şöyle yapıyorum, fanları %100'e çekip soğutuyorum. 34 dereceye filan düşüyor. Yük binmedikçe öyle oralarda dolanıyor, 33-37 gibi. Kasa havalandırması da önemli.

Dediğinizi yaptım Armoury Crate'ten. GPU 45 civarına kadar indi. Çok geçmeden kendi sıcaklık aralıkları olan değerlere geri çıktı: 47-48.
45'in altını görmedi.

Son düzenleme:
Şu an 47'lere kadar düştü. Fanlar çok hafif çalışıyor. Sesleri yok.
Ama yine de yük altına girdiğinde kendi kendine fanların hızını artıracaktır değil mi?
Paylaştığınız görseldeki gibi yaptım ayarları.
Zero RPM altında Advanced Control’ü etkinleştirin daha detaylı ayar yaparsanız daha iyi olur. 50 derecede %40 - 70 derecede %60 - 80 derecede %100 gibi bir ayar yaparsanız iyi olur. Standart ayarlarında fan hızı %100e ulaşmıyor. Sıcaklık durumuna göre yüzdeleri daha düzgün ayarlarsınız tecrübe ettikçe…
Fanlarda bir sorun yoksa kart ısınmaya başlayınca fanların hızı kendiliğinden artar merak etmeyin.

Hocam nasıl bir yerde kasa bende 6700 XT var henüz kullanmak nasip olmadı arada TeamViewer'la bağlanıp kardeşime yardımcı olurken boşta maksimum 30 dereceyi gördüm. Önceki ekran kartımda 1650 idi oda 35 derece falandı

Hocam nasıl bir yerde kasa bende 6700 XT var henüz kullanmak nasip olmadı arada TeamViewer'la bağlanıp kardeşime yardımcı olurken boşta maksimum 30 dereceyi gördüm. Önceki ekran kartımda 1650 idi oda 35 derece falandı.

Diğer PC'de 6700 XT var serin kart. 35 derecelerdeydi boştayken. Ama bu bir değişik geldi. Ayar çekicez bakalım.

Resimdeki gibi bir fan kontrol menüsü açılacak, kutucuklara değerleri girerek istediğiniz sıcaklığa göre fan hızlarını ayarlarsınız

Dosya Ekleri

• BED879B9-1613-43E1-A86F-A7A552632794.jpeg
    BED879B9-1613-43E1-A86F-A7A552632794.jpeg
    32 KB · Görüntüleme: 68
Zero RPM altında Advanced Control'ü etkinleştirin daha detaylı ayar yaparsanız daha iyi olur. 50 derecede %40 - 70 derecede %60 - 80 derecede %100 gibi bir ayar yaparsanız iyi olur. Standart ayarlarında fan hızı %100e ulaşmıyor. Sıcaklık durumuna göre yüzdeleri daha düzgün ayarlarsınız tecrübe ettikçe…
Fanlarda bir sorun yoksa kart ısınmaya başlayınca fanların hızı kendiliğinden artar merak etmeyin.

Gelişmiş kontrolü sadece aktif ettim, mevcut ayarlar ile oynamadım, fanlar hafif hızlandı sonra rölantiye aldı, ses yok, ama saniyeler içinde 47'den 42 dereceye indi sıcaklık, inanılmaz.

Resimdeki gibi bir fan kontrol menüsü açılacak, kutucuklara değerleri girerek istediğiniz sıcaklığa göre fan hızlarını ayarlarsınız.

Ne şekil sayılar, ne mantıkla, ne aralık ve değerde girilir inanın bilemiyorum. Daha net görsel atma imkânınız varsa sizdeki değerleri aynen girmek isterim?

Ne şekil sayılar, ne mantıkla, ne aralık ve değerde girilir inanın bilemiyorum. Daha net görsel atma imkânınız varsa sizdeki değerleri aynen girmek isterim?
Hocam ben global ayarları sessizde kullanıyorum, oyunlara göre ayar yaptım kendime. Oyunu açtığımda oyun için yapılan ayarlar otomatik aktif oluyor.

Dosya Ekleri

• GPU_Global.png
    GPU_Global.png
    341,9 KB · Görüntüleme: 53
  • GPU_RDR2.png
    GPU_RDR2.png
    132,2 KB · Görüntüleme: 69

Yeni konular

Geri
Yukarı