Dual RX 6700 XT film izlerken 50-55 derecelerde

Stilex54

Hectopat
Yer
Sakarya/Karasu
ASUS Dual RX 6700 XT film izlerken 50-55 derecelerde. Arkadaşlar bu değerler normal mi? GTA 5 oynarken her şey ultra max 65 derece görüyor ama film izlerken 50-55 derecelerde 50 altı inmiyor.

GTA 5 oynarken dönüyor.
GTA 5'te, ekran kartı 100%'e yaklaştığı için soğutmak için fanlar dönüyor. Film izlerken ekran kartı kullanımı çok düşük olduğu için, 50-55 derecelere çıktığında, kart kullanımı artmadığı için derecesi artmıyor ve böylelikle sabit kalıyor. Bundan bir sorun yok yani anlayacağınız. Bu sıcaklık günlük kullanım için normal.

Ondan bahsetmemistim. Cogu üst seviye kartlar fanlarini durdururlar isinmadiklarinda. O yüzden bostayken yada video izleme gibi hafif isleri yaparken fanlar dönmez bu durumda 50-55 derecelere cikarbilir kart. Bu son derece normal ve karta bir zarari yok.

Hocam RTX 3060'la bu kart arasında kaldım. Sen karttan memnun musun hiç sıkıntı veya hata yaşadın mı?

Hiçbir sıkıntı yaşamadım WattMan falanda yemedim dostum ayrıca AMD'nin son dürmünüde kullanmaktayım özellikler falanda açık :) NVIDIA fan boy değilsen kesinlikle RX 6700 XT.

Geri
Yukarı