RX 6750 XT için AMD software'den overclock yapılır mı?

OC yapmıyorum o zaman hocam önerebileceğiniz başka bir yöntem var mıdır genel olarak

OC'ye gerek yok aynen. Bence kart üstünde oynama yapmaya gerek yok. Bende de AMD var, ısındığı için Undervolt ve manuel fan ayarı yapıyorum. Eğer ısınırsa bunlarla çözüm bulabilirsiniz fakat dediğiniz sıcaklıklar için hiç oynamadan kullanmaya devam edin.

OC'ye gerek yok aynen. Bence kart üstünde oynama yapmaya gerek yok. Bende de AMD var, ısındığı için Undervolt ve manuel fan ayarı yapıyorum. Eğer ısınırsa bunlarla çözüm bulabilirsiniz fakat dediğiniz sıcaklıklar için hiç oynamadan kullanmaya devam edin.
Fan ayarını armour crate uygulamasından oyuna girerken tam hıza alarak yapıyorum sadece çünkü 80 derecelere çıkması normal değil gibi

Fan ayarını armour crate uygulamasından oyuna girerken tam hıza alarak yapıyorum sadece çünkü 80 derecelere çıkması normal değil gibi

Armour crate kullanmadım bilgim yok fakat ben AMD üzerinden yapıyorum fan ayarını. %100'de mi çalışıyor fanlar oyun esnasında?

Ekleme: AMD kartlar sıcak çalışmaya meyilli kartlar. Sıkıntı olacağını sanmıyorum ama takıntı yapıyorsanız undervolt yapabilirsiniz. Uygun aralığı bulursanız performanstan kısmadan sıcaklık düşürebilirsiniz.

Geri
Yukarı