RX 6750XT soketten çıkmıyor

Sol taraftaki RAM PIN'i gibi açılıyor fakat sağdaki pin mi bilmiyorum hiçbir şekilde hareket etmiyor.

Ekran kartının alt tarafındaki soketi görebilsek daha anlaşılır olabilir. Bir de bastırdığınız mandal da aynı şekilde. Bastırınca ses gelmesi lazım dediğim ses geliyor mu? Tık diye ekran kartını üste atmalı tam basılmamışsa böyle takılma yapabiliyor.

Hocam ilk başka ekran kartını tekrar sokete oturtun. Daha sonra pini bir tornavida olabilir bir şeyle açtığınızdan emin olun. Açıldığında zaten ekran kartı az da olsa kendini salmalı. Daha sonra hafif yukarı aşağı yaparak çıkarırsınız.

Hocam ilk başka ekran kartını tekrar sokete oturtun. Daha sonra PIN'i bir tornavida olabilir bir şeyle açtığınızdan emin olun. Açıldığında zaten ekran kartı az da olsa kendini salmalı. Daha sonra hafif yukarı aşağı yaparak çıkarırsınız.

Ekran kartının alt tarafındaki soketi görebilsek daha anlaşılır olabilir. Bir de bastırdığınız mandal da aynı şekilde. Bastırınca ses gelmesi lazım dediğim ses geliyor mu? Tık diye ekran kartını üste atmalı tam basılmamışsa böyle takılma yapabiliyor.

Hocam zaten PIN'i açmadan kaldırmaya çalıştığımda gelmiyor PIN'i indirdikten sonra çektiğimde ise bir taraf soketten tamamen ayrılıyor fakat diğer tarafta sanki bir kilit varmış gibi asla çıkmıyor fotoğrafa atamıyorum o kısmı.

Dosya Ekleri

• IMG_5286.jpeg
    IMG_5286.jpeg
    270 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_5287.jpeg
    IMG_5287.jpeg
    232,8 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_5288.jpeg
    IMG_5288.jpeg
    225 KB · Görüntüleme: 13
Hocam zaten PIN'i açmadan kaldırmaya çalıştığımda gelmiyor PIN'i indirdikten sonra çektiğimde ise bir taraf soketten tamamen ayrılıyor fakat diğer tarafta sanki bir kilit varmış gibi asla çıkmıyor fotoğrafa atamıyorum o kısmı.
Hocam peki ekran kartının bir tarafı çıkınca o taraftaki(yani aslında kasanın arkası) demirle sıkışıyor olabilir mi?

Hocam peki ekran kartının bir tarafı çıkınca o taraftaki(yani aslında kasanın arkası) demirle sıkışıyor olabilir mi?

Ona da dikkat ederek çıkarmaya çalışıyorum sorun orada değil bence çünkü o kısım PIN'i açtıktan sonra bayağı kendini salıyor yarın devam edeceğim yoksa ya kıracağım ya da toplu satıp kurtulacağım sağ olasınız gece gece sizi de yorduk.

Ona da dikkat ederek çıkarmaya çalışıyorum sorun orada değil bence çünkü o kısım PIN'i açtıktan sonra bayağı kendini salıyor yarın devam edeceğim yoksa ya kıracağım ya da toplu satıp kurtulacağım sağ olasınız gece gece sizi de yorduk.

Bende aynı tavsiyeyi verecektim size tamamen eski haline getirin hatta PIN'i vidasını takın yarın temiz kafayla hiçbir şey olmamış gibi tekrar deneyelim.

Mandala tornavidayla basarken dikkat et komple anakartı kucağına almayasın. Tüm vidaları söktükten sonra eğer yine kart çıkmıyorsa tekrardan sokete oturtur gibi ittir. Daha sonra yine mandala bastırıp çıkartırsın. Çıkartırken mandala uzak kısımdan yukarı çekmeye başlayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı