RX 6800 açıldıktan kısa süre sonra görüntü vermeyi kesiyor

anilcaglayan

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam,
Aşağıdaki parçaları yeni sipariş ettim, işlemci ve soğutucuda problem yok.
Aynı şekilde PSU'da da problem yok, RX 6800'i taktığım zaman PC açılıyor kısa süre sonra ekran kararıyor.
Eski GTX 1050 Ti ekran kartımı takıyorum bir problem yok, 6800'ü takınca ekran kararıyor nedendir?
PSU'dan gelen 8+8 pinleri taktım güç gidiyor fakat ekran kararıyor, çoğu şeyi denedim bu arada ama olmadı.
Ben de Hepsiburada'dan aldığım için tekrar oraya iade ettim, umarım geri alırlar fakat bu problem neden kaynaklanır?

ASUS TUF RX 6800 16 GB ekran kartı.
Ryzen 9 5900X.
MSI MAG 650W PSU.
Rampage ıced kule tipi soğutucu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bilgisayar kullanım sırasında siyah ekrana dönseydi belli başlı sürücü kaldırıp yeniden yükleme gibi şeyler önerebilirdim ancak daha açılırken böyle oluyorsa karta bir şey yapamazsınız muhtemelen kronik bir şey denk gelmiştir. Doğru olanı yapmışsınız daha fazla kurcalamadan. Bunlar harici RAM'ler kalıyor zaten ama farklı ekran kartıyla da görüntü aldığınız için tek çıkış yolu yeni kartın arızalı olduğu.

RTX3060 yerine RX6800 tercih edeyim demiştim DLSS olan oyunları çok oynamıyorum çünkü saf güç olduğu için tercih ettim fakat sıkıntı yaşadık, şansa. İade kabul olursa mecburen RTX alacağım çünkü Radeon'dan biraz korktum açıkçası, darboğaz olmaması için mecbur 3070 almak lazım 1080P'de %0.4 bir darboğaz çıkıyor.

Geri
Yukarı