Çözüldü RX 6800 Görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

haymatlos1

Picopat
Merhaba, yeni bir sistem aldım ve sistemi dün kurdum fakat RX6800 ekran kartımdan görüntü alamıyorum DisplayPort ile X670E-A anakartından görüntü geliyor. BIOS güncelledim fakat daha Windows'u kurmadığım için sorun driverlar mı başka bir şey mi bilmiyorum. Ekran kartının fanı vs dönüyor. BIOS'tan yapmam gereken bir ayar var mı bilmiyorum.

Çözüm
BIOS sıfırlayıp dener misiniz?
Görüntü gelmiyor ise sürücü ile alakası yok, ilk defa kullanıyorsunuz.
Montajı kendiniz mi yaptınız?
BIOS sıfırlayıp dener misiniz?
Görüntü gelmiyor ise sürücü ile alakası yok, ilk defa kullanıyorsunuz.
Montajı kendiniz mi yaptınız?

Evet hocam montajı kendim yaptım. Diğer bileşenlerde bir sıkıntı yok. BIOS'ta hepsi gözüküyor, yeni anakartlarda BIOS nasıl sıfırlanır bilmiyorum fakat anakartta halihazırda clear CMOS butonu var.

Ek olarak hocam BIOS göstergelerinde VGA veya diğer bileşenlerinin ışığı yanmıyor (hata göstergesi) yani tüm bileşenlerin çalıştığı gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'ler oturmamış olabilir, kontrol edin.
BIOS pilini 5 dakika ara ile çıkarıp takar mısınız?

Hocam monitörüm ASUS VG27AQ halihazirda üzerinde NVIDIA - G-Sync yazmakta fakat sitede FreeSync desteği de gözükmekte. Bununla alakalı değildir değil mi?

RAM'ler oturmamış olabilir, kontrol edin.
BIOS pilini 5 dakika ara ile çıkarıp takar mısınız?

Deneyeyim hocam.

Fakat RAM'ler RGB'li hocam, oturmasa RGB'si çalışmaz diye düşünüyorum?

RAM'lerde sorun olsa onboarddan nasıl görüntü versin.
Böyle sorunlarda, hata genelde görüntü kablosunda çıkıyor, HDMI ile deneyin.

Sonradan fark ettim.
@haymatlos1 ne ile görüntü almayı denediniz?
Monitörün yanında gelen kendi kablolarını mı kullanıyorsunuz?

Monitörün yanında gelen kabloları kullanıyorum hocam. Hem HDMI hem DP kablosu ile denedim fakat ikisinden de görüntü alamadım.

BIOS pilini çıkarıp geri taktım. Şu an ekran kartı DP kısmından görüntü alıyorum Windows'u kurdum fakat görüntü bağdaştırıcısı özelliklerinden bağdaştırıcı olarak Microsoft Basic Display Adapter gözüküyor. Bu kısım da artık driverlarla mı alakalı hocam?

Dosya Ekleri

• 16798408673346210184244587526397.jpg
    16798408673346210184244587526397.jpg
    226 KB · Görüntüleme: 19

Yeni konular

Geri
Yukarı