RX 6800 için CPU önerisi

Hocam o çok daha ucuz zaten 🤔

İlla pahalı mı olsun tam ne istediğini anlamadım ki. Kartın güzel bir performansı var, fiyatı da iyi hani neye yetmiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

21.300 TL :
Hocam 6750 almaktansa 3070 almak daha mantıklı geliyor bana. 6800xt almayacaksam AMD almanin da bir mantığı yok. Ayrıca dediğim gibi bütçeyi sonuna kadar sömürmek istiyorum. Bunlar çok ucuz kalıyor. Gene de teşekkürler uğrasmissiniz ❤️
İlla pahalı mı olsun tam ne istediğini anlamadım ki. Kartın güzel bir performansı var, fiyatı da iyi hani neye yetmiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam 6800xt seviyesindeki 3080'e param yetmediği için AMD istiyordum. Şimdi 6750xt alırsam param onun seviyesindeki 3070'e de yetecek. AMD almanın anlamı kalmayacak. Bu arada evet bütçeyi sonuna kadar bitirmek istiyorum.

2X

Bütçeyi 1000 TL kadar aşıyor, bazı parçaların kalitesinden de kıstım ama 6800 XT istiyorsanız o bütçede en fazla bu sistemi önerebilirim. 1-1,5K daha çıkabilirseniz yani bütçenizi 2-2,5K daha aşabilirseniz daha kaliteli parçalarla bir sistem önerebilirim. Darboğaz yapacağını sanmıyorum ama alacaksanız araştırarak almanızı öneririm. İşlemci yükseltilecekse 12100F ve h610 bakılabilir ama onunla da darboğaz olur mu bilmiyorum. (Yorumları 2kya göre yaptım.)

2X

Bütçeyi 1000 TL kadar aşıyor, bazı parçaların kalitesinden de kıstım ama 6800 XT istiyorsanız o bütçede en fazla bu sistemi önerebilirim. 1-1,5K daha çıkabilirseniz yani bütçenizi 2-2,5K daha aşabilirseniz daha kaliteli parçalarla bir sistem önerebilirim. Darboğaz yapacağını sanmıyorum ama alacaksanız araştırarak almanızı öneririm. İşlemci yükseltilecekse 12100F ve h610 bakılabilir ama onunla da darboğaz olur mu bilmiyorum. (Yorumları 2kya göre yaptım.)
Hocam çok iyi olmuş teşekkürler. Bütçeyi halledebilirim herhalde bir şekilde. Biraz araştırayım işlemci olayını. Bakalım darboğaz oluyor mu. Olmuyorsa mükemmel.

Hocam çok iyi olmuş teşekkürler. Bütçeyi halledebilirim herhalde bir şekilde. Biraz araştırayım işlemci olayını. Bakalım darboğaz oluyor mu. Olmuyorsa mükemmel.
Ben biraz araştırdım, yabancı kaynaklara da baktım ama bir bilgi bulamadım, bu forumda 10400F ucu ucuna besler denmiş. Doğruysa 11400F rahatlıkla besler diye düşünüyorum.

Hocam çok detaylı bir benchmark yok ama fps testleri var bir kaç tane, oyunlar rahatça 60fps'nin üstünde o yüzden sorun yok.
Ben biraz araştırdım, yabancı kaynaklara da baktım ama bir bilgi bulamadım, bu forumda 10400F ucu ucuna besler denmiş. Doğruysa 11400F rahatlıkla besler diye düşünüyorum.
@Lorna Shore 2 hafta içinde parayı halledip almaya çalışacağım sistemi, umarım fiyatlar sıçramaz. Çok teşekkürler şimdiden ❤️❤️🌹🌹

@Stewe1865 2K'da 11400F 3080 kullanıyordu ve darboğaz yoktu diye biliyorum. 6800 XT'yle de olacağını sanmıyorum.

Evet doğru 2K da ayarları hep maksimum a alıyorum. Darboğaz yemedim. Senin kartta sıkıntı çıkarmaz.
Hocam 6750 almaktansa 3070 almak daha mantıklı geliyor bana. 6800XT almayacaksam AMD almanin da bir mantığı yok. Ayrıca dediğim gibi bütçeyi sonuna kadar sömürmek istiyorum. Bunlar çok ucuz kalıyor. Gene de teşekkürler uğrasmissiniz ❤️

Hocam 6800XT seviyesindeki 3080'e param yetmediği için AMD istiyordum. Şimdi 6750XT alırsam param onun seviyesindeki 3070'e de yetecek. AMD almanın anlamı kalmayacak. Bu arada evet bütçeyi sonuna kadar bitirmek istiyorum.

Bütceniz ne kadar ekran kartı için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı