RX 6800 için destek aparatı önerisi

TheDexter27

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler, ekran kartım 3 fanlı olup büyük olmasından ötürü sarkmaya başladı acaba kullandığım kasaya sığabilen ve ekran kartına destek olabilecek bir aparat var mı?

Kasa:
ASUS TUF Gaming GT301 RGB temperli cam USB 3.2 mid Tower kasa.
Ekran kartı:
ASUS Radeon ROG RX 6800 Gaming OC.
Anakart:
ASUS Prime B550M-K 4600MHz(OC)

Kasa çok dar olduğundan ekran kartı ancak 2-3 cm farkla sığabildi ve ekran kartının fan tarafı tam düz değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba

Böyle bir ürün işinizi rahatlıkla görür.

Merhaba, cevabın için teşekkür ederim acaba attığın ürünün alt kısmı mıknatıslı olan hali var mı?
(Baktığımda birileri yapışkanlı olduğunu yazmışlar acaba yapışkanlı olması ileride zamanla erimesine sebep olabilir mi?)
Zira hareket edip GPU fanına ya da başka bir bileşene zarar vermesinden korkuyorum.
Tekrardan teşekkür ederim.

Merhaba

Merhaba, cevabın için teşekkür ederim acaba attığın ürünün alt kısmı mıknatıslı olan hali var mı?
(Baktığımda birileri yapışkanlı olduğunu yazmışlar acaba yapışkanlı olması ileride zamanla erimesine sebep olabilir mi?)
Zira hareket edip GPU fanına ya da başka bir bileşene zarar vermesinden korkuyorum.
Tekrardan teşekkür ederim.

Yapışkanlı olmasa siz onu açtığınızda sıkışacak zaten, kasaya bir darbe gelmediği halde onun hareket etme imkanı yok. Erimez, bu filement yüksek sıcaklıklara dayanıklı.

Yapışkanlı olmasa siz onu açtığınızda sıkışacak zaten, kasaya bir darbe gelmediği halde onun hareket etme imkanı yok. Erimez, bu filement yüksek sıcaklıklara dayanıklı.

Çok teşekkür ederim. Sipariş aldım 1 tane, geldiğinde takıp buraya görüntüsünü atarım(ayın 10'da kargoya verilecekmiş en geç). Size iyi günler dilerim.

Çok teşekkür ederim. Sipariş aldım 1 tane, geldiğinde takıp buraya görüntüsünü atarım(ayın 10'da kargoya verilecekmiş en geç). Size iyi günler dilerim.

Rica ederim. Tutacağı bence ekran kartının ucuna değil de biraz daha ortasına yakın hafif sağa doğru yerleştirin. Hayırlı olsun.

Merhaba tekrardan rahatsız ettiysem kusura bakma, size bahsettiğim gibi ulaştığı gün fotoğraf örneğini atacaktım; anca bugün geldi.
Aparat öncesi;

IMG_20230809_094415.jpg

1. Aparat sonrası;
    Not: Yapışkan kısmı ekran kartına doğru takmıştım ancak pek güven vermedi zira küçük bir harekette yerinden oynuyordu aparat, bende bir sonraki resimde görüldüğü gibi alt kısmına taktım.

IMG_20230809_095115.jpg

IMG_20230809_095122.jpg
  2. Aparat sonrası son hali; aparatı böyle takınca alt kısmı sallamak istediğim vakit hem zor sallanıyordu hem de ekran kartını sallıyordu, nedense bu şekli daha sağlam geldi en azından alt kısmı kaymıyordu.

3. IMG_20230809_101540.jpg

IMG_20230809_101230.jpg
Tekrardan çok teşekkür ederim yardımın için, dediğin gibi ortaya yakın sağ tarafa taktım(2. ve 3. fan arasında daha çok 3.fan kısmına yakın konumlandırdım) umarım düzgün dengelemişimdir, eğer farklı bir önerin varsa lütfen söylemekten çekinme.

Geri
Yukarı