RX 6800 için CPU önerisi

SSD için bu olabilir :
Soğutucu için de bütçeye göre bunlar olabilir :

10400F gücünde, pek sanmıyorum.
Hocam kusura bakmayın daha şimdi yazabildim. Bunlar minimum soğutucular mi?

Hocam kusura bakmayın daha şimdi yazabildim. Bunlar minimum soğutucular mi?
T6'yı minimum olarak önerebilirim, se 214 xt ve shadow rock 3 güzel soğutucular.
@Gimmly97 RX 6800 14.500'e düşmüş.
Fuma 2'nin de fiyatı düşmüş, çok iyi bir soğutucu.
Bu arada RX 6800'le güzel bir sistem toplanabilir .

Son düzenleme:
T6'yı minimum olarak önerebilirim, se 214 xt ve shadow rock 3 güzel soğutucular.
@Gimmly97 RX 6800 14.500'e düşmüş.
Fuma 2'nin de fiyatı düşmüş, çok iyi bir soğutucu.
Bu arada RX 6800'le güzel bir sistem toplanabilir .
Hocam pek düz 6800 almak istemiyorum açıkçası, çok performans farkı var.

Diğer şekilde bütçe çok sıkışıyordu ve diğer bileşenler bununla kurulacak sisteminkiler kadar kaliteli olmuyordu.
Gerçi biri 6800 XT merc diğeri 6800 Swift, 1.5K farkı hakediyor gibi.
Hocam büyük ihtimalle "Yeter artık! Bir sistem toplayacaktın ne inat ettin." diyeceksiniz ama, 1080p almak daha mantıklı gelmeye başladı bana. Evet darboğaz yapabilir ama baktığımda 5600x ile toplanan sistemler 2K'dan daha yüksek FPS verebiliyor, bende şöyle düşündüm elbette "eee, darboğaz olsa ne olacak, sonuçta daha yüksek performans veriyor ve daha uzun ömürlü". Belki size mantıksız gelebilir ama sizin de fikrinizi almak istedim. Sonuçta 1440p'den daha iyi bir performans veriyorsa 1080p'de darboğaz yapmasının bir eksisi yok. Zaten ileride çıkan yeni nesil oyunlarda bu darboğaz azalacaktır diye düşünüyorum. Sizin fikriniz nedir bu konuda?

Hocam büyük ihtimalle "Yeter artık! Bir sistem toplayacaktın ne inat ettin." diyeceksiniz ama, 1080p almak daha mantıklı gelmeye başladı bana. Evet darboğaz yapabilir ama baktığımda 5600x ile toplanan sistemler 2K'dan daha yüksek FPS verebiliyor, bende şöyle düşündüm elbette "eee, darboğaz olsa ne olacak, sonuçta daha yüksek performans veriyor ve daha uzun ömürlü". Belki size mantıksız gelebilir ama sizin de fikrinizi almak istedim. Sonuçta 1440p'den daha iyi bir performans veriyorsa 1080p'de darboğaz yapmasının bir eksisi yok. Zaten ileride çıkan yeni nesil oyunlarda bu darboğaz azalacaktır diye düşünüyorum. Sizin fikriniz nedir bu konuda?
Olabilir, belki o türlü daha uzun ömürlü olur. Ancak 5600X almanızı önermem, güzel bir b550 anakart güzel bir soğutucu ve 5600 daha güzel olur. Hem overclock yapma imkanınız da olur.
Fuma 2 yerine daha iyi bir soğutucu da alınabilir.

Olabilir, belki o türlü daha uzun ömürlü olur. Ancak 5600X almanızı önermem, güzel bir b550 anakart güzel bir soğutucu ve 5600 daha güzel olur. Hem overclock yapma imkanınız da olur.
Fuma 2 yerine daha iyi bir soğutucu da alınabilir.
Hocam Fumanın fiyatına 240mm sıvı soğutucu daha mantıklı olmaz mı?

Hocam Fumanın fiyatına 240mm sıvı soğutucu daha mantıklı olmaz mı?
800TL'ye alınacak 240mm sıvı soğutucu ne kadar iyi olur bilmiyorum, ayrıca soğutucu konusu için ayrı bir konu açmanız daha iyi olur benim bu konudaki bilgim çok kısıtlı, benden daha iyi öneriler yapan kişiler olacaktır.

800TL'ye alınacak 240mm sıvı soğutucu ne kadar iyi olur bilmiyorum, ayrıca soğutucu konusu için ayrı bir konu açmanız daha iyi olur benim bu konudaki bilgim çok kısıtlı, benden daha iyi öneriler yapan kişiler olacaktır.
Hocam 1200TL civarına alacağım üstüne biraz koyup.

Geri
Yukarı