RX 6800 R5 5600 sistem God of War'da düşük FPS alıyor

Mbappee

Decapat
Yer
Denizli
Tüm ayarlar maksimumda, FSR kapalı, Radeon ayarları varsayılan oyun ayarında. Normal dünyada takıırken bir sıkıntı yok fakat Boss'la kapışırken FPS 40-50'lere kadar düştüğü oluyor. Çok fazla bir darboğaz oluyor. Çözünürlük 1080P'de. Herhangi bir hız aşırtma vesaire yapmadım. AMD'nin önerilen sürücüsünü kullanıyorum.
Sistem: Ryzen 5 5600, XPG 8x2GB RAM, RX 6800

@Yener K.

Dosya Ekleri

• God of War_2023.01.08-12.42-min.png
    God of War_2023.01.08-12.42-min.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 82
Son düzenleyen: Moderatör:
RAM kullanımı biraz fazla gibi geldi, 1080P'de benim sistem bile böyle düşmüyor seninkinden düşük olmasına rağmen. Bilgisayarı bir yeniden başlatıp tekrar girer misin?

Yeniden başlattım, sonuç aynı.

GOW tarzı oyunlarda darboğaz olacagını sanmıyorum.

Ben de zannetmiyorum fakat işlemci kullanımı yüksek ve ekran kartı kullanımı da %99 değil.

Yeniden başlattım, sonuç aynı.

Devamlı mı düşüyor yoksa çoğunlukla %99 takılırken bazı yerlerde mi iniyor? Kendi sistemimle şöyle bir kayıt almıştım sende de o köprü ve çevresinde düşüş oluyorsa sanırım bu oyunun bozukluğundan kaynaklı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangi sürücüyü kullanıyorsun?

22.5.1 ile dener misin? DX11 optimizesinin geldigi sürücü o çünkü.

Bir de core clock neden 1k küsur Mhz'da manuel bir ayar mi yaptin?

Hangi sürücüyü kullanıyorsun?

22.5.1 ile dener misin? DX11 optimizesinin geldigi sürücü o çünkü.

Bir de core clock neden 1k küsur Mhz'da manuel bir ayar mi yaptin?

22.11.2 sürümünü kullanıyorum. Bu sorunu şu anlık sadece God Of War'da yaşıyorum. Dediğinizi eğer çözüm bulamazsam deneyeceğim.

Devamlı mı düşüyor yoksa çoğunlukla %99 takılırken bazı yerlerde mi iniyor? Kendi sistemimle şöyle bir kayıt almıştım sende de o köprü ve çevresinde düşüş oluyorsa sanırım bu oyunun bozukluğundan kaynaklı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hani evimize bir yabancı geliyor da onla kapışıyoruz evin etrafında, orada o adamla kapışırken aşırı br fps düşüşü oldu 45-50'lere kadar. Açık dünyada takılırken sorun yok fakat bazı yerlerde çok fazla düşüyor.

Hani evimize bir yabancı geliyor da onla kapışıyoruz evin etrafında, orada o adamla kapışırken aşırı br fps düşüşü oldu 45-50'lere kadar. Açık dünyada takılırken sorun yok fakat bazı yerlerde çok fazla düşüyor.

Bu artık biraz oyunla alakalı diyebilirim çünkü başka bir seçenek gelmiyor aklıma. Böyle rastgele düşüşleri ben de yaşadım, sanırım AMD işlemci kullanan herkes de yaşamıştır.

Bu artık biraz oyunla alakalı diyebilirim çünkü başka bir seçenek gelmiyor aklıma. Böyle rastgele düşüşleri ben de yaşadım, sanırım AMD işlemci kullanan herkes de yaşamıştır.

Sizce arkadaşın dediği gibi 22.5.1 sürümüne geçsem düzelir mi?
Ek olarak oyunda FSR'ı açınca FPS neredeyse hiç değişmiyor.

Geri
Yukarı