RX 6800 Referans mı, Özel Tasarım mı Alınmalı?

Öncelikle 1440p için 8GB VRAM yeterlidir, 4K için fazlası gerekiyor. S.A.M teknolojisi NVIDIA kartlara da gelecek, hem de her parçanızın AMD olmasını da istemiyor.

RT konusunda bu nesil NVIDIA'yı geçemeyecek. AMD ekran kartı konusunda maalesef NVIDIA'ya kıyasla yapay zeka gibi işler konusunda zayıf. DLSS rakibi çıkaracakları teknoloji DLSS'yi şu an geçemeyecek, 3-4 sene sonra ne olur kimse bilemez.

Son olarak bir sorum daha var şu an stok sorunları yüzünden 8.200-8.800-10.000 fiyatlarına koyan sitelerde var acaba ilerleyen haftalarda stoklar düzelince fiyatlar yerine oturur mu? 8.200 yüksek bir fiyat acaba MSI Gaming X Trio mu beklemeliyim Sapphire nasıldır?

6800 alınmak yerine 3070 daha mantıklı öncelikle. Diğer teknolojileri vs geçtim ortalama olarak arada çok fark yok ama çok daha pahallı.

6800 alınmak yerine 3070 daha mantıklı öncelikle. Diğer teknolojileri vs geçtim ortalama olarak arada çok fark yok ama çok daha pahalı.

Bence aralarında ciddi fark var düşük güç tüketimi yüksek FPS fazla VRAM ve Access Memory.

Son olarak bir sorum daha var şu an stok sorunları yüzünden 8.200-8.800-10.000 fiyatlarına koyan sitelerde var acaba ilerleyen haftalarda stoklar düzelince fiyatlar yerine oturur mu? 8.200 yüksek bir fiyat acaba MSI Gaming X Trio mu beklemeliyim Sapphire nasıldır?
Sapphire AMD tarafında ki en iyi üretici bence. AMD'nin en büyük partneri. Sapphire RX 5700 XT Nitro+ kullanan birisi olarak Nitro+ tavsiyemdir.

Bence aralarında ciddi fark var düşük güç tüketimi yüksek FPS fazla VRAM ve Access Memory.

2K için VRAM yeterli bu arada. Yüksek FPS dediğiniz %6. SAM dediğiniz birkaç FPS arttırıyor ama sadece Ryzen 5000 serisi işlemci alınca ki onların fiyatı da ortada. 6/12 İşlemci 3500 TL. Ayrı eten Intel'in eski işlemcileri de dahil NVIDIA kartlara da gelecek deniyor. AMD'deki gibi kendi son nesil işlemcisini kullandırma şartı yok ki zaten çok bir fark da olmuyor genel olarak. RT performansı çok çok daha iyi bu arada ve DLSS muadili diyebileceğimiz bir teknolojisi hala yok sayılır ve 1000-1500 TL daha pahalı. Yine de seçim sizin ben olsam AMD alacak olsam fiyatların düşmesini falan beklerdim.

Merhaba arkadaşlar 3070'lere bakıyorum 7K bandından aşağı düşmüyor b (3 fanlısı MSI ASUS gibi)

ASUS readeon RX 6800 7K bandında

İşlemcim 5000 serisi yeni nesil.
Anakartım B550.
RAM 4000 MHz.

AMD 5000 serisi işlemci olan %10 daha fazla performans verdiğini söylüyor ve sürekli FPS oyunu oynuyorum CS:GO, PUBG gibi.

6800 mi alsam 3070 mi alsam cok kararsız kaldım. Hangi video izlesem herkes kendi kullandığı kartı övüyor. Ama aldığım zaman bu kartı yıllarca kullanacağım

Merhaba arkadaşlar 3070'lere bakıyorum 7K bandından aşağı düşmüyor b (3 fanlısı MSI ASUS gibi)

ASUS readeon RX 6800 7K bandında

İşlemcim 5000 serisi yeni nesil.
Anakartım B550.
RAM 4000 MHz.

AMD 5000 serisi işlemci olan %10 daha fazla performans verdiğini söylüyor ve sürekli FPS oyunu oynuyorum CS:GO, PUBG gibi.

6800 mi alsam 3070 mi alsam cok kararsız kaldım. Hangi video izlesem herkes kendi kullandığı kartı övüyor. Ama aldığım zaman bu kartı yıllarca kullanacağım

Zotac gibi modeller de sorun olmaz. 6800'lerde genelde referans tasarım var diye biliyorum. Galax kartların çıkmasını beklerseniz çok daha iyi olur hem en ucuzlardan hem de üst segment. 3070 bence daha avantajlı RTX performansı ve DLSS sebebiyle ve normalde arada 1000 TL oynuyor.

Zotac gibi modeller de sorun olmaz. 6800'lerde genelde referans tasarım var diye biliyorum. Galax kartların çıkmasını beklerseniz çok daha iyi olur hem en ucuzlardan hem de üst segment. 3070 bence daha avantajlı RTX performansı ve DLSS sebebiyle ve normalde arada 1000 TL oynuyor.
MSI 3070 xtrio 7400 civarlarında AMD 6800 7600 fiyatlarda..

Palit ve zotac harici hepsi 7k üstünde.

Sizce hangisi almalıyım ?

MSI 3070 xtrio 7400 civarlarında AMD 6800 7600 fiyatlarda.

Palit ve Zotac harici hepsi 7K üstünde.

Sizce hangisi almalıyım?

6300'e bulunuyor alınabilir bir model. Galax modelleri beklerdim Gaming X gibi modellerden hem daha iyi hem daha ucuz. Yeni kartlar da gelebilir ve 4500-5000 TL'ye de 3060 Ti stoklara gelebilir 3070 ile arasında %10 fark var sadece ama 1000-1500 TL daha ucuz. 1000 TL daha ucuz ve diğer avantajları sebebiyle 3070'i seçerdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı