RX 6800 sistem nasıldır?

muammer234

Kilopat
Ekran Görüntüsü (1).png

Elimde 8-8 16 GB 3000 MHz RAM var, işlemci olarak da 12400F alacağım o da 4600 TL toplam 36000 küsur yapıyor. Değer mi sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 2153626

Elimde 8-8 16 GB 3000 MHz RAM var, işlemci olarak da 12400F alacağım o da 4600 TL toplam 36000 küsur yapıyor. Değer mi sizce?

İlle AMD istiyorum diyorsan RX 6800 fiyatına 7700XT, 7800XT varken alınmaz. Tek tek almak yerine bu tarz DDR5 hazır sistemlerede bakabilirsin.

En son RX 580 kullanmıştım.

Driver, WattMan gibi sıkıntılar çıkarsa ve başa çıkabilirseniz, 7800XT fiyatına göre güçlüdür. Performans olarak üzecegini düşünmüyorum. Fakat uğraşmak istemiyorum diyorsanız NVIDIA'da bakılabilir. Onun dışında birkaç siteye daha baktım fiyatına göre AMD tarafında en düzgünlerden biri bu sistem görünüyor.
300 TL farkla RAM'i.
100 TL farkla anakartı.
Orada seçebileceginiz SSD modellerinin hiçbirinde maalesef DRAM bulunmuyor. Fiyatına göre en ucuz 1 TB seçebilirsiniz.
500 TL farklada kasayı değiştirip alınabilir duruyor.
Gene de acele etmeden, biraz daha araştırıp başkalarınında fikrini almakta yarar var.

Driver, WattMan gibi sıkıntılar çıkarsa ve başa çıkabilirseniz, 7800XT fiyatına göre güçlüdür. Performans olarak üzecegini düşünmüyorum. Fakat uğraşmak istemiyorum diyorsanız NVIDIA'da bakılabilir. Onun dışında birkaç siteye daha baktım fiyatına göre AMD tarafında en düzgünlerden biri bu sistem görünüyor.
300 TL farkla RAM'i.
100 TL farkla anakartı.
Orada seçebileceginiz SSD modellerinin hiçbirinde maalesef DRAM bulunmuyor. Fiyatına göre en ucuz 1 TB seçebilirsiniz.
500 TL farklada kasayı değiştirip alınabilir duruyor.
Gene de acele etmeden, biraz daha araştırıp başkalarınında fikrini almakta yarar var.
Dediğin yükselmeleri yaptıktan sonra 37000 bine geliyor fiyatı bende NVİDİA kullanmak isterim ama TUF serileri çok pahalı sistemin sessiz olması benim için önemli seçim gelmeden almak istiyorum bana 1080P Bir sistem de tavsiye edebilir misin

sistemi sadece 2 oyun için alıyorum SQUAD ve RUST 1080P ULTRA ayarlarda bunları açacak herhangi bir sistem olabilir 2k şart değil ama sistemin sessiz olması önemli

Geri
Yukarı