Çözüldü RX 6800 ve R5 3600X darboğaz yapar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

highbury

Decapat
Daha fazla  
Ben konuda da bahsettiğim gibi bu ekran kartını almak istiyorum ama işlemcim R5 3600X, darboğaz sıkıntısı olur mu?

Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Test 4.3 GHZ Ryzen 3600'e ait. 3600x ile benzer sonuç verecektir. Videoda güncel oyunlarda yüzde 3-7 arasında darboğaz görünüyor ki bence kabul edilebilir bir durum. Bence güzel bir ikili olacaklar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Test 4.3 GHZ Ryzen 3600'e ait. 3600x ile benzer sonuç verecektir. Videoda güncel oyunlarda yüzde 3-7 arasında darboğaz görünüyor ki bence kabul edilebilir bir durum. Bence güzel bir ikili olacaklar.

Çözüm
3600x tüm çekirdekler 4.4 Ghz hızında kullanıyorum 3070 ile 2K ayarlarda en fazla %5 gibi darboğaz gördüm. Sizde de benzer, belki totalde %8-9 olacaktır ki bunun için işlemci değiştirmeye gerek yok.

Geri
Yukarı