RX 6800 vs RTX 3070 Ti

Hocam açılan AMD kartların geneli WattMan hatasından dolayı.
Bende AMD kart kullandım hiç WattMan hatası almadım.
ATI 6550 kullanmıştım en son:)

Wattman uyarısını AMD kendisiyle alakalı olmayan durumlar dışında çıkarmasa daha faydalı olacak aslında. Overclock yapıyorum değeri beğenmiyor çöküyor eyvallah ver uyarıyı buna lafım yok ama elektrikler giidp geliyor Wattman, RAM'ler bozulup sistem reset atıyor Wattman.

Benim o RAM'ler arızalandığında sorunun o olduğunu anlayana kadar ekran kartıyla bakışmıştık misal.

Bak ayda 1 hata alınıyorsa tüm kartlarında o zaman bir sıkıntı var demek. Kart satamaz.

Ben de ayda 1 alıyorum ama 1.5 yıldır çatır çatır kullanıyorum 6600 XT'yi. 1 ayda hiç mi oyun kendiliğinden çökmeyecek veya elektrik kesilmeyecek? Oluyor kardeşim ekran kartıyla alakasız durumlarda da bu çıkıyor. Biraz kullanınca öğreniyorsun.

Tamamdır hocam RX 6800 Pulse modelini alıyorum zaten o modeli en ucuz modeli ki bütçem ona yetiyor.

Güzel karttır alabilirsin. Takıldığın, merak ettiğin şeyler olursa buradan konu açıp sorabilirsin, AMD ekosistemi dizdiğinden Smart Access Memory'i de açarsın güzel performans bonusu kazandırıyor. Wattman konusuna kafan takılmasın.

Sağ olun hocam herkese teşekkür ediyorum 650W yeter midir son olarak.

GoW'da bile tam yükte 200-205W civarı güç tüketen bir kart bu. 650W rahat besliyor.

Geri
Yukarı