RX 6800 XT sistem alınır mı?

akkusarda

Yoctopat
Daha fazla  
Ekran kartı 2. el alacağım RX 6800 XT.
Bu sistem size göre mantıklı mı ona göre alacağım çünkü, şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

AiO için daha iyi seçimler yapılabilir. Işık vs. istersen LE720 seçebilirsin fakat Arctic Liquid Freezer II daha iyi olur ama zaten çok ısınan bir işlemci olmadığı için çok önemli değil eğer ileride işlemci için yükseltme vs. yapmayı düşünüyorsan kesinlikle Liquid Freezer II seçmelisin. Kasa çirkin durur gibi geldi bana siyah bir model seçilse daha iyi olabilir.

6800 XT çok iyi bir ekran kartı. Fakat paylaştığın sistemde anakart kötü. Kasa ise lüzumsuz pahalı. Hemen hemen aynı özelliklerde yarı fiyatına kasa var.
Bir sistemin uzun ömürlü olabilmesi en çok anakarttan geçmekte. Bunun için anakartın iyi olmalı. 7500F pcie 5.0 destekleyen bir işlemci iken anakartın pcie 5.0 desteklemiyor. Bilgisayarda en çabuk eskiyen parça ekran kartı. Neden 7500F işlemcili bir bilgisayarın varken Pcie 5.0 ekran kartı takamayasın. Böyle kötü anakartları fiyatı düşürmek için hazır sistemlere koyarlar. Ayrıca müşterinin sistemi uzun ömürlü olmuş veya olmamış satıcıyı ilgilendirmez. Bir seçim yapmak zorunda kalsalar kısa ömürlü sistemi seçerler ki müşteri kısa zaman sonra tekrar bir sistem toplamak ihtiyacı duysun ve tekrardan kapılarını çalsın. Ne var ki AM5 soketli pcie 5.0 anakartlar gereksiz pahalı. Ama LGA 1700 soketli pcie 5.0 anakartları uygun fiyata bulmak mümkün. Bu yüzden 7500F yerine Intel işlemci tercih edebilirsin. İşlemci bilgisayarda en geç eskiyen parçadır. Bunu oyunların gereksinimlerinde de görebilirsin. Önerilen gereksinimlerde 6700 XT ekran kartı isteyen bir oyunda Intel'in 4. nesil işlemcisi yeterli olabiliyor. AM5 yeni soket kabul fakat AMD'nin 8. nesil işlemcisine baktığımızda pcie 5.0 desteklemediğini görüyoruz. Düşün, yeni nesil işlemci önceki nesilden daha eski teknoloji barındırıyor. Ayrıca LGA 1700 soket kullanan 13700F, 13900F gibi bir işlemciler var ki senin yükseltmeyi düşüneceğin AM5 soket bir işlemcinin bunlardan daha iyi olması düşük ihtimal. 7500F oyunlarda 13400F'ten bile daha iyi fps veren bir işlemci. Ben de beğeniyorum ama sistem kurmaya gelince ya kötü anakart seçmeye mecbur bırakıyor ya da fazladan lüzumsuz paralar verdiriyor. Ben ne Intel'in, ne AMD'nin fanboyu değilim. Bütçemi düşünen biriyim. Kendim için doğru bulduğumu sana da öneriyorum. Tercih senin elbette.

Bütçem 40.000, sıvı soğutmayı yaklaşık 1 sene önce filan aldım o yüzden sıvı soğutmayı değiştiremem.

ve ek olarak sistem toplamaktan pek anlamıyorum yani bu sistemi kafama göre yaptım yanlışlıklar varsa bana nasıl bir sistem gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok güzel olur dediğim gibi bütçe 40.000

AiO için daha iyi seçimler yapılabilir. Işık vs. istersen LE720 seçebilirsin fakat Arctic Liquid Freezer II daha iyi olur ama zaten çok ısınan bir işlemci olmadığı için çok önemli değil eğer ileride işlemci için yükseltme vs. yapmayı düşünüyorsan kesinlikle Liquid Freezer II seçmelisin. Kasa çirkin durur gibi geldi bana siyah bir model seçilse daha iyi olabilir.

Bildiğim kadarıyla siyahından kalmadı.

6800 XT çok iyi bir ekran kartı. Fakat paylaştığın sistemde anakart kötü. Kasa ise lüzumsuz pahalı. Hemen hemen aynı özelliklerde yarı fiyatına kasa var.
Bir sistemin uzun ömürlü olabilmesi en çok anakarttan geçmekte. Bunun için anakartın iyi olmalı. 7500F PCI-e 5.0 destekleyen bir işlemci iken anakartın PCI-e 5.0 desteklemiyor. Bilgisayarda en çabuk eskiyen parça ekran kartı. Neden 7500F işlemcili bir bilgisayarın varken PCI-e 5.0 ekran kartı takamayasın. Böyle kötü anakartları fiyatı düşürmek için hazır sistemlere koyarlar. Ayrıca müşterinin sistemi uzun ömürlü olmuş veya olmamış satıcıyı ilgilendirmez. Bir seçim yapmak zorunda kalsalar kısa ömürlü sistemi seçerler ki müşteri kısa zaman sonra tekrar bir sistem toplamak ihtiyacı duysun ve tekrardan kapılarını çalsın. Ne var ki AM5 soketli PCI-e 5.0 anakartlar gereksiz pahalı. Ama LGA 1700 soketli PCI-e 5.0 anakartları uygun fiyata bulmak mümkün. Bu yüzden 7500F yerine Intel işlemci tercih edebilirsin. İşlemci bilgisayarda en geç eskiyen parçadır. Bunu oyunların gereksinimlerinde de görebilirsin. Önerilen gereksinimlerde 6700 XT ekran kartı isteyen bir oyunda Intel'in 4. nesil işlemcisi yeterli olabiliyor. AM5 yeni soket kabul fakat AMD'nin 8. nesil işlemcisine baktığımızda PCI-e 5.0 desteklemediğini görüyoruz. Düşün, yeni nesil işlemci önceki nesilden daha eski teknoloji barındırıyor. Ayrıca LGA 1700 soket kullanan 13700F, 13900F gibi bir işlemciler var ki senin yükseltmeyi düşüneceğin AM5 soket bir işlemcinin bunlardan daha iyi olması düşük ihtimal. 7500F oyunlarda 13400F'ten bile daha iyi FPS veren bir işlemci. Ben de beğeniyorum ama sistem kurmaya gelince ya kötü anakart seçmeye mecbur bırakıyor ya da fazladan lüzumsuz paralar verdiriyor. Ben ne Intel'in, ne AMD'nin fanboyu değilim. Bütçemi düşünen biriyim. Kendim için doğru bulduğumu sana da öneriyorum. Tercih senin elbette.

Çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederim bana bu sistemden neleri değiştirmem gerektiğini hangi ürünleri kullanmam gerektiğini yazabilir misiniz rica etsem.

Son düzenleme:
Kasa ve psu gereksiz pahalı bence bu ikisinden birini alıp kalan oradan kalan bütçeyle anakart olarak bu alınabilir çok daha mantıklı olur sonradan ileride işlemci vesaire için de daha iyi olur

Bir sistemin uzun ömürlü olabilmesi en çok anakarttan geçmekte. Bunun için anakartın iyi olmalı. 7500F pcie 5.0 destekleyen bir işlemci iken anakartın pcie 5.0 desteklemiyor. Bilgisayarda en çabuk eskiyen parça ekran kartı. Neden 7500F işlemcili bir bilgisayarın varken Pcie 5.0 ekran kartı takamayasın. Böyle kötü anakartları fiyatı düşürmek için hazır sistemlere koyarlar. Ayrıca müşterinin sistemi uzun ömürlü olmuş veya olmamış satıcıyı ilgilendirmez. Bir seçim yapmak zorunda kalsalar kısa ömürlü sistemi seçerler ki müşteri kısa zaman sonra tekrar bir sistem toplamak ihtiyacı duysun ve tekrardan kapılarını çalsın. Ne var ki AM5 soketli pcie 5.0 anakartlar gereksiz pahalı. Ama LGA 1700 soketli pcie 5.0 anakartları uygun fiyata bulmak mümkün. Bu yüzden 7500F yerine Intel işlemci tercih edebilirsin. İşlemci bilgisayarda en geç eskiyen parçadır. Bunu oyunların gereksinimlerinde de görebilirsin. Önerilen gereksinimlerde 6700 XT ekran kartı isteyen bir oyunda Intel'in 4. nesil işlemcisi yeterli olabiliyor. AM5 yeni soket kabul fakat AMD'nin 8. nesil işlemcisine baktığımızda pcie 5.0 desteklemediğini görüyoruz. Düşün, yeni nesil işlemci önceki nesilden daha eski teknoloji barındırıyor. Ayrıca LGA 1700 soket kullanan 13700F, 13900F gibi bir işlemciler var ki senin yükseltmeyi düşüneceğin AM5 soket bir işlemcinin bunlardan daha iyi olması düşük ihtimal. 7500F oyunlarda 13400F'ten bile daha iyi fps veren bir işlemci. Ben de beğeniyorum ama sistem kurmaya gelince ya kötü anakart seçmeye mecbur bırakıyor ya da fazladan lüzumsuz paralar verdiriyor. Ben ne Intel'in, ne AMD'nin fanboyu değilim. Bütçemi düşünen biriyim. Kendim için doğru bulduğumu sana da öneriyorum. Tercih senin elbette.
Pccie 5.0 o kadar gerekli değil ki, alsın 7500f geçsin işte çok daha uzun ömürlü. Attığı anakartta o kadar kötü değil, uzun ömürlü olması için en çok ekran kartından geçmekte.

Buna bakabilirsin. Tabii bütçe artarsa yapabileceğin bazı değişiklikler var, ama olmasa da olur. RAM'ler 1x16, ileride bir tane daha takarım diyorsan böyle kalsın, taktırmayacaksan 700 tl daha fazla verip 2x8 olanı seç, ama tavsiyem ileride bir tane daha 16 gb taktırman olur. SSD yine o KC3000 seçebilirsin. Anakartı Asus Prime B650M-K yapabilirsin.

7500F yerine 13400F alabilir, seçtiğin anakart yerine de
Pccie 5.0 o kadar gerekli değil ki, alsın 7500f geçsin işte çok daha uzun ömürlü. Attığı anakartta o kadar kötü değil, uzun ömürlü olması için en çok ekran kartından geçmekte.

Ekran kartından geçiyor da ekran kartını yükseltmek de pcie 5.0 anakarttan geçiyor.

Bütçem 40.000, sıvı soğutmayı yaklaşık 1 sene önce filan aldım o yüzden sıvı soğutmayı değiştiremem.

ve ek olarak sistem toplamaktan pek anlamıyorum yani bu sistemi kafama göre yaptım yanlışlıklar varsa bana nasıl bir sistem gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok güzel olur dediğim gibi bütçe 40.000

Bildiğim kadarıyla siyahından kalmadı.

Çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederim bana bu sistemden neleri değiştirmem gerektiğini hangi ürünleri kullanmam gerektiğini yazabilir misiniz rica etsem.

7500F yerine 13400F, hatta 12400F bir işlemci seçebilirsin. Anakart olarak da

Pcie 5.0, ddr5, wifi 6e destekleyen bu anakart güzel. Bunun muadili AM5 soket anakart 9-10 bin.

7500F yerine 13400F alabilir, seçtiğin anakart yerine de

Ekran kartından geçiyor da ekran kartını yükseltmek de pcie 5.0 anakarttan geçiyor.

7500F yerine 13400F, hatta 12400F bir işlemci seçebilirsin. Anakart olarak da

Pcie 5.0, ddr5, wifi 6e destekleyen bu anakart güzel. Bunun muadili AM5 soket anakart 9-10 bin.

Kasa olarak Dark Maxima V20 ya da Bitfenix Tracery seçebilirsin.

Son düzenleme:
7500F yerine 13400F alabilir, seçtiğin anakart yerine de.

Ekran kartından geçiyor da ekran kartını yükseltmek de PCI-e 5.0 anakarttan geçiyor.

7500F yerine 13400F, hatta 12400F bir işlemci seçebilirsin. Anakart olarak da.

PCI-e 5.0, DDR5, Wi-Fi 6E destekleyen bu anakart güzel. Bunun muadili AM5 soket anakart 9-10 bin.

Kasa olarak Dark maxima V20 ya da BitFenix tracery seçebilirsin.

Kasaların ikisi de yukarıya 360mm radyatör destekliyor mu ve de anakart ile işlemciyi değiştirince benim bütçemi aşıyor daha neleri değiştirmem mantıklı olur sistemden.

Yeni konular

Geri
Yukarı