RX 6800 XT ve Ryzen 9 7950x3D sistem uyumlu mu?

Bütçe
55.000,00

Spyrous

Centipat
Daha fazla  
NZXT H9 Elite siyah kasa, RX 6800 XT, AMD Ryzen 9 7950x3D, G.Skill Trident Z5 RGB 32 GB RAM, Kingston KC3000 2TB SSD, Corsair RM1000e 1000W PSU, anakart MSI B650 Tomahawk MSI B650 Gaming Plus ve MSI Pro X670-P arasında kaldım. Parça önerilerinize açığım ve tavsiyelerinize şimdiden müteşekkirim.

Hocam uyumlu diyebiliriz kartı 2. el alıyorsanız birazcık daha çıkıp RX 6900 XT'ye yönelmenizi öneririm.

NZXT H9 Elite siyah kasa, RX 6800 XT, AMD Ryzen 9 7950x3D, G.Skill Trident Z5 RGB 32 GB RAM, Kingston KC3000 2TB SSD, Corsair RM1000e 1000W PSU, anakart MSI B650 Tomahawk MSI B650 Gaming Plus ve MSI Pro X670-P arasında kaldım. Parça önerilerinize açığım ve tavsiyelerinize şimdiden müteşekkirim.

Uyumludur, ama ekran kartı biraz düşük kalmış. 7950x3D sebebiniz nedir? Ana temeli işlemci çekirdeği gerektiren bir iş yapmayacaksanız, işlemciyi 7800x3D alıp hatta 7700X alıp ondan düşen para ile ekran kartını daha geliştirebilirsiniz. Eğer yapacaksanız da direkt olarak normal 7950X daha mantıklı olurdu.

Uyumludur, ama ekran kartı biraz düşük kalmış. 7950x3D sebebiniz nedir? Ana temeli işlemci çekirdeği gerektiren bir iş yapmayacaksanız, işlemciyi 7800x3D alıp hatta 7700X alıp ondan düşen para ile ekran kartını daha geliştirebilirsiniz. Eğer yapacaksanız da direkt olarak normal 7950X daha mantıklı olurdu.

Hocam ekran kartını 1 sene önce hepsini alırım deyip sadece ekran kartını aldım o nedenle ekran kartım bu, sonra değiştirmeyi düşünüyorum, işlemci bu kadar yüksek almamın sebebi ise bir daha değiştirmemek ve ömürlük almaktır, genel amacım oyunlarda Ultra ayarda oynamak olsa da yazılım gibi bir sahaya girmeyi düşünmüyorum değil. Şu an işlemciden yana alabileceğimin en iyisini alma taraftarıyım, sizce Intel'in en iyi işlemcisinimi yoksa şu an halihazırda alacağım işlemcimi iyidir?

RM1000E'nin fiyatı nedir?

6.000TL, daha uygun fiyata daha iyisini bulursan benimle paylaşırsan sevinirim.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_corsaır-rme-rm1000e-1000-watt-80-gold-tam-modüler-120mm-fanlı-güç-kaynağı-1230455.html?utm_source=akakce%20psm&utm_medium=psm-other%20psm&utm_campaign=rt_pricecomp_na_na_na_standart-feed&v=1.31

6.000TL, daha uygun fiyata daha iyisini bulursan benimle paylaşırsan sevinirim.

1000W bir modele ihtiyacınız yok. Direkt şunu alın, kalan bütçeyi sisteme yatırırsınız veya keyfinize kalmış artık:

Hocam ekran kartını 1 sene önce hepsini alırım deyip sadece ekran kartını aldım o nedenle ekran kartım bu, sonra değiştirmeyi düşünüyorum, işlemci bu kadar yüksek almamın sebebi ise bir daha değiştirmemek ve ömürlük almaktır, genel amacım oyunlarda Ultra ayarda oynamak olsa da yazılım gibi bir sahaya girmeyi düşünmüyorum değil. Şu an işlemciden yana alabileceğimin en iyisini alma taraftarıyım, sizce Intel'in en iyi işlemcisinimi yoksa şu an halihazırda alacağım işlemcimi iyidir?

Yani özellikle 7950x3D'nin 16 çekirdeğine ihtiyacınız yoksa, 7800x3D hala onunla eşit oyun performansı veriyor ve hala 8 çekirdekli bir işlemci, yani yapacağınız çoğu şey için yeterliden fazla olacağını düşünüyorum. 7950x3D'nin çok mantıklı bir yanı yok, eğer hem bütün çekirdeklere iş için ihtiyacım var hem de aynı zamanda oyun oynarım demiyorsanız.

O işlemci 6800XT için çok gekeksiz 5600 bile besliyor, AM5 tarafında 7500F alsan fazlasıyla yeterli olur. 55K verip 6800XT sistem dizmek biraz ironik olmuş.

Son düzenleme:
O işlemci 6800XT için çok gekeksiz 5600 bile besliyor, AM5 tarafında 7500F alsan fazlasıyla yeterli olur. 55k verip 6800XT sistem dizmek biraz ironik olmuş.

Hocam RX 6800 XT 1 sene önce aldım, ilerleyen zamanlarda değiştireceğim. ekran kartı dışındaki parçalar takımında problem yaşama korkum var ve takıp sökme işlemi ile uğraşamayacağımı bildiğim için ekran kartı dışındaki parçaları uzun vadeli alıyorum.

1000W bir modele ihtiyacınız yok. Direkt şunu alın, kalan bütçeyi sisteme yatırırsınız veya keyfinize kalmış artık:

Doğru söylüyorsunuz 850 yeterli olurmuş, ama yine de aklıma bir soru takıldı, gelecekte örnek RTX 4090 veya onun kadar güçlü bir ekran kartı alırsam bu PSU yeterli olur mu yoksa değiştirmem gerekir mi?

Geri
Yukarı