RX 6900 XT için AM5 işlemci önerisi

Bütçe
25000
O zaman şu işlemci+soğutucu+anakartı alın.

Attıklarınız çok makul duruyor. Bir soru daha sormak isityorum. Zen5 çıkıcak diyolar. Beklenir mi acaba?
2024 yılına kadar beklerseniz, evet. Ama beklemem diyorsanız 2 seçenek var. Biri idare etsin diye normal bir işlemci almak, diğeride parayı basıp "amaaan nolucak ki ben şuan bile en kralını aldım" demek. 2 seçenek dediyseniz şunları alabilirsiniz.

Ram'den 2 tane alıp 32 gb yapın.

2024 yılına kadar beklerseniz, evet. Ama beklemem diyorsanız 2 seçenek var. Biri idare etsin diye normal bir işlemci almak, diğeride parayı basıp "amaaan nolucak ki ben şuan bile en kralını aldım" demek. 2 seçenek dediyseniz şunları alabilirsiniz.

Ram'den 2 tane alıp 32 gb yapın.
Şuan mevcutta i7-9700k kullanıcıyım OC ile 5.1 re yükselttim. Beklemek inanılmaz beni düşürmez bu sırada soğutucu + ramleri satın alıp ona da birikim yapabilirim. Zen 5 çıkması inanılmaz bir çıkmaza sokuyor mevcut sistem toplayıcak kişilere :(

Şuan mevcutta i7-9700k kullanıcıyım OC ile 5.1 re yükselttim. Beklemek inanılmaz beni düşürmez bu sırada soğutucu + ramleri satın alıp ona da birikim yapabilirim. Zen 5 çıkması inanılmaz bir çıkmaza sokuyor mevcut sistem toplayıcak kişilere :(
O zaman şimdilik idare edecek işlemci alın (bekleyin şimdi önereceĝim)

İleride zen5 mimarisi ile başka daha iyi bir cpu alırsınız hem o zamana kadar da para biriktirin.

Anakart ile işlemci şimdilik idare etsin. Zaten bu soğutucu ileride zen5 işlemci ile de rahat rahat çalışacaktır. İleride ram'leri 1 tane daha 16gb alıp toplam 32gb yapabilirsiniz. İleride sadece işlemci+anakart değişeceksiniz. Zaten amd'nin 2025'e kadar soket desteĝi var. Yani ileride illaki anakart değişmenize gerek yok zen5 işlemciyide takarsınız.
Mevcutta i7-9700k + Asus Z-390 e kullanıyorum idare edebilme ihtimali var mı?
İdare eder ama çok berbat olur ekran kartın üst düzey oyun açarken cpu can verecek haberin olsun.

Ha birde bence hiç değilse soğutucu+ram'i şimdi alın ileride çook pahalılaşınca ya işlemciden kısarsınız ya da bütçe arttırırsinız.

Anakart ile işlemci şimdilik idare etsin. Zaten bu soğutucu ileride zen5 işlemci ile de rahat rahat çalışacaktır. İleride ram'leri 1 tane daha 16gb alıp toplam 32gb yapabilirsiniz. İleride sadece işlemci+anakart değişeceksiniz. Zaten amd'nin 2025'e kadar soket desteĝi var. Yani ileride illaki anakart değişmenize gerek yok zen5 işlemciyide takarsınız.

İdare eder ama çok berbat olur ekran kartın üst düzey oyun açarken cpu can verecek haberin olsun.
Zaten veriyor :D açıkcası şimdi alıcağım bir şeyi bir daha değiştirmek maddi anlamda zorlama olur ya ilk yolladığınız kombinasyonları alıcağım ya da dediğiniz gibi işkence çekiceğim. 2024 koca bir yıl Ocak mı Aralık mı bilmiyorum :D

Ha birde bence hiç değilse soğutucu+ram'i şimdi alın ileride çook pahalılaşınca ya işlemciden kısarsınız ya da bütçe arttırırsinız.
Soket desteğinden bahsettiniz acaba açıklamaya müsait misiniz? Ne anlama geliyor anlayamadım o detayı.

Şuan zaten yolladığınız ram + soğutucuyu almak için araştırmaya başladım. Çok fazla yardımcı oldunuz. Ayrıca teşekkür ederim değerli vaktinizi ayırdığınız için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı