RX 6900 XT sisteme PSU önerisi

Bütçe
2000
Anladım teşekkür ederim. Peki önerebileceğiniz kaliteli bir PSU var mı? Şu an elimdeki cihazı 1 ay önce 1800TL'ye Vatan Bilgisayar'dan aldım. Elimden çıkarmaya çalışıp sisteme zarar vermeyecek bir PSU almak istiyorum önerilerinizden sonra.

Bütçe nedir? Ayrıca SSD olarak buna bakın önerimdir.

Bütçe nedir? Ayrıca SSD olarak buna bakın önerimdir.
Teşekkürler bu SSD listemde mevcut bu veya bir alt model olan Kioxia Exceria G2 düşünüyordum. Bütçe olarakta şu an elimdekini 1.200-1.400 civarına elden çıkarabildiğimi varsayarsam 2.000 TL civarı diyebilirim.

Teşekkürler bu SSD listemde mevcut bu veya bir alt model olan Kioxia Exceria G2 düşünüyordum. Bütçe olarak da şu an elimdekini 1.200-1.400 civarına elden çıkarabildiğimi varsayarsam 2.000 TL civarı diyebilirim.

Bütçe KC3000 gibi SSD'lere çıkmıyorsa G2 alabilirsiniz dediğiniz gibi.

O sisteme elinizdeki PSU yeter, CPU, GPU, tam yükte 600W ı görmezsiniz.
Teşekkürler yorumunuz için. İki türlü yorumu da çok görüyorum. Bi taraf yeter diyor diğer taraf riskli diyor çok kararsızım maalesef. Elimdeki PSU'yu 1 ay önce almış olmak beni biraz üzüyor. O zaman 6900xt almayı planlamıyordum ama işte denk geldi. Peki tam yük dediğiniz Furmark testini de kapsıyor mu? Yani test sırasında da bu civarda bir güç mü tüketir sizce?

Teşekkürler yorumunuz için. İki türlü yorumu da çok görüyorum. Bir taraf yeter diyor diğer taraf riskli diyor çok kararsızım maalesef. Elimdeki PSU'yu 1 ay önce almış olmak beni biraz üzüyor. O zaman 6900XT almayı planlamıyordum ama işte denk geldi. Peki tam yük dediğiniz FurMark testini de kapsıyor mu? Yani test sırasında da bu civarda bir güç mü tüketir sizce?

Hocam SSD indirime girmiş, yerinizde olsam kaçırmazdım.

Teşekkürler yorumunuz için. İki türlü yorumu da çok görüyorum. Bir taraf yeter diyor diğer taraf riskli diyor çok kararsızım maalesef. Elimdeki PSU'yu 1 ay önce almış olmak beni biraz üzüyor. O zaman 6900XT almayı planlamıyordum ama işte denk geldi. Peki tam yük dediğiniz FurMark testini de kapsıyor mu? Yani test sırasında da bu civarda bir güç mü tüketir sizce?

GPU'nun ve CPU'nun %100 kullanımında 600W yaklaşır OCCT Power testi yapabilirsiniz, her ikisini de tam yüke bindirmeniz lazım, arkadaşların dediği gibi yüksek kapasiteli PSU daha iyi olur ,rahat çalışır ama buradaki durum farklı.

GPU'nun ve CPU'nun %100 kullanımında 600W yaklaşır OCCT Power testi yapabilirsiniz, her ikisini de tam yüke bindirmeniz lazım, arkadaşların dediği gibi yüksek kapasiteli PSU daha iyi olur ,rahat çalışır ama buradaki durum farklı.
Teşekkür ederim. Yani en azından ekran kartını satın almadan önceki Furmark testinde kullanabilirim anladığım kadarıyla değil mi?

Anladım teşekkür ederim. Peki önerebileceğiniz kaliteli bir PSU var mı? Şu an elimdeki cihazı 1 ay önce 1800TL'ye vatan bilgisayardan aldım. Elimden çıkarmaya çalışıp sisteme zarar vermeyecek bir PSU almak istiyorum önerilerinizden sonra.
2000 TL'lik bütçeye güvenilir ve uzun ömürlü bir 850W PSU bulmak zor, 2000-3000 TL arasında:

CORSAIR TX850M 850W 80+ Gold Yari Modüler 120mm PSU | ITOPYA

Corsair RM850 CP-9020232-EU 850W 80+ Gold Full Modüler Beyaz Power Supply - incehesap.com

Yeni konular

Geri
Yukarı