RX 6900 XT vs RTX 3090

Allaj

Decapat
Merhaba hocalarım ben merak ettim de RX 6900 XT ile RTX 3090 arasında 500 dolar fark var ama bu 500 doları vermeye gerek var mı?
Sorularıma geçecek olursak.
Soru 1: RX 6900 XT CrossFire destekliyor mu? Destekliyor ise kaç karta kadar destekliyor?
Soru 2: Eğer R9 5950X ile kullanılırsa i9 11900K ile arasında FPS farkı olur mu? (çünkü 5. nesil AMD işlemciler ile kullanılırsa FPS artışı olur diye duydum).
Soru 3:Hala driver sorunları devam ediyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
11900K silikon israfı sınıfına giren bir işlemcidir. Bariz FPS farkı olur.
Yanlışım olursa arkadaşlar düzeltebilir, fakat RTX 3090 ın daha güçlü olduğunu gördüm testlerde. Cuda çekirdeği sayısı da oldukça fazla.

11900K silikon israfı sınıfına giren bir işlemcidir. Bariz FPS farkı olur.
Yanlışım olursa arkadaşlar düzeltebilir, fakat RTX 3090'ın daha güçlü olduğunu gördüm testlerde. CUDA çekirdeği sayısı da oldukça fazla.

Teşekkür ederim peki R9 5950X ile RX 6900 XT ile kullanılırsa FPS farkı olur mu? 11900K ile karşılatırınca.

Crossfire ve Nvidia tarafında ne deniyordu unuttum. Çöp oldukları için iki tarafta kaldırdı zaten.
RTX teknolojisini mucize olarak görüyorsan cevabın belli. Saf güç olarak AMD.

RTX 3090 ve Ryzen 9 5950X alın.

11900K ile karşılaştırılamaz.
Teşekkürler.
Crossfire ve Nvidia tarafında ne deniyordu unuttum. Çöp oldukları için iki tarafta kaldırdı zaten.
RTX teknolojisini mucize olarak görüyorsan cevabın belli. Saf güç olarak AMD.
Hocam Nvidia'da hala Nvlink var ama AMD'de de buna benzer bir sistem var mı acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı