RX 6900 XT vs RTX 3090

Bütçe
20k
7900gre almak daha mantıklı geliyor bana
Zaten en mantıklı kart o ama arkadaş illa 3090'A 20K para vermek istiyor. Yapacak bir şey yok, pişman olacağı bir ürün almış olacak. Kart güzel ve güçlü kart ama o kadar verilmez.

Zaten en mantıklı kart o ama arkadaş illa 3090'A 20K para vermek istiyor. Yapacak bir şey yok, pişman olacağı bir ürün almış olacak. Kart güzel ve güçlü kart ama o kadar verilmez.

Sana kesinlikle katılıyorum 3000 serisi artık geride kaldı 5000SERIsi çıkacak ya 4000SERIsi tercih edilmeli ya da 5000SERIsi beklenilmeli.

Aynen bende öyle süşündüm fakat baktığım test videolarında, RX 6900 XT RX 7900 GRE ile aynı performansta seyrediyor gibi ekstradan 4K verip RX 7900 GRE mantıklı mı bilemedim.
Önemli olan kartın güncelliği FPS ve değerler aynı olabilir lakin tercih edilecek kart 7900GRE modelidir.

Aynen bende öyle süşündüm fakat baktığım test videolarında, RX 6900 XT RX 7900 GRE ile aynı performansta seyrediyor gibi ekstradan 4K verip RX 7900 GRE mantıklı mı bilemedim.

Fazla verip garantili ürün alacağını unutma dostum. Ayrıca ileride 7900gre çok daha iyi optimize edilmiş bir kart olacak

Fazla verip garantili ürün alacağını unutma dostum. Ayrıca ileride 7900GRE çok daha iyi optimize edilmiş bir kart olacak.

Vallahi abim sizde doğru diyosunuz şimdilik ya RTX 4070 Ti düşmesini bekleyeceğim temiz ya da bu karta yönelebilirim. Sağ olum :) kararlar hızlı değişebiliyor.

Önemli olan kartın güncelliği FPS ve değerler aynı olabilir lakin tercih edilecek kart 7900GRE modelidir.

Bakacayık.

Vallahi abim sizde doğru diyosunuz şimdilik ya RTX 4070 Ti düşmesini bekleyeceğim temiz ya da bu karta yönelebilirim. Sağ olum :) kararlar hızlı değişebiliyor.

4070 Ti fiyatını hak etmeyen bir kart gereksiz pahalı olabiliyor(29k). 4070Super en mantıklısı olacaktır dediğim gibi DLSS+fg ile 3090ı ve 6900xt´yi sollayan bir kart ama diyorsanız bütçeyi arttıramıyorum veya bekleyemiyorum 7900GRE alıp keyfinize bakın derim.

4070 Ti fiyatını hak etmeyen bir kart gereksiz pahalı olabiliyor(29k). 4070SUPEr en mantıklısı olacaktır dediğim gibi DLSS+fg ile 3090ı ve 6900xt´yi sollayan bir kart ama diyorsanız bütçeyi arttıramıyorum veya bekleyemiyorum 7900GRE alıp keyfinize bakın derim.

RT özelliğide çok hoşuma gidiyor o yüzden RTX biraz daha çazip geliyor, ama tabii fiyatlar belli. RTX 4070 Ti MSI modeli şu an var, 22K ya tabii RTX 4070 Super düşerse onu da deneyeceğim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı