RX 6900 XT vs RTX 3090

Bütçe
20k
RT özelliğide çok hoşuma gidiyor o yüzden RTX biraz daha çazip geliyor, ama tabii fiyatlar belli. RTX 4070 Ti MSI modeli şu an var, 22K ya tabii RTX 4070 Super düşerse onu da deneyeceğim :)

4070Super modeli candır 4000Serinin en iyi super modeli 4070Super´dir. 4070e kıyasla %14 daha güçlüdür 4070 Ti'dan ise %7 kadar geride kalmaktadır.

4070SUPEr modeli candır 4000SERInin en iyi super modeli 4070SUPEr´dir. 4070e kıyasla %14 daha güçlüdür 4070 Ti'dan ise %7 kadar geride kalmaktadır.

4070 Super şu an 21k ya var fakat modelleri arasında ne kadar performans düşüşü olur bilmiyorum INNO3D ve zotaç kartlarla dolu sizce onlar alınır mı? 7900 GRE yerine üstüne para ekleyip alınır mı? Model biraz dandik gibi geldide.

4070 Super şu an 21k ya var fakat modelleri arasında ne kadar performans düşüşü olur bilmiyorum INNO3D ve zotaç kartlarla dolu sizce onlar alınır mı? 7900 GRE yerine üstüne para ekleyip alınır mı? Model biraz dandik gibi geldide.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

oyun performanslarını bu videodan bakabilirsin tamamen saf kas gücünü karşılaştırmış.

4070super 21kya nereden buldun link atma ihtimalin var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Oyun performanslarını bu videodan bakabilirsin tamamen saf kas gücünü karşılaştırmış.

4070SUPEr 21kya nereden buldun link atma ihtimalin var mı?

2 el bir de link atamıyorum nedense Sahibinden'de var, 2 fanlı INNO3D mart 2024'ye almış. Bir de bu RTX 4070 Super'ler 12 GB VRM sahip günümüzde artık düşük kalmazmı peki.

2 el bir de link atamıyorum nedense Sahibinden'de var, 2 fanlı INNO3D mart 2024'ye almış. Bir de bu RTX 4070 Super'ler 12 GB VRM sahip günümüzde artık düşük kalmazmı peki.

2K da hiçbir problem yaşatmaz 12 GB VRAM çok rahat yeterlidir. 4K için ise maalesef sınırda sayılabilir 4K amaçlıyorsanız 7900GRE daha mantıklı 16GB VRAM Yeterli ancak fps´yi yüksek beklememeniz lazım 4k´da AMD´de FSR3.0 DLSS3.0´a kıyasla bayağı geride kalıyor sonuçta nvıdıa´da fg desteği var, 4K amaçlıyorsanız zaten önerim 4070Ti Super olur. Ama 2K ise 4070Super alın derim.

Dostum modelleri Sahibinden'de gördüm isterseniz onları alabilirsiniz ancak kesinlikle alırken furmak testlerini isteyin size canlı şekilde göstersin ortalama olarak furmakta 30dakika çalıştırması yeterli olur ekran kartı 85 dereceyi geçiyor ise pek oraya yönelmeyin.

Son düzenleme:
2K da hiçbir problem yaşatmaz 12 GB VRAM çok rahat yeterlidir. 4K için ise maalesef sınırda sayılabilir 4K amaçlıyorsanız 7900GRE daha mantıklı 16 GB VRAM yeterli ancak fps´yi yüksek beklememeniz lazım 4k´da amd´de FSR3.0 DLSS3.0´a kıyasla bayağı geride kalıyor sonuçta nvıdıa´da fg desteği var, 4K amaçlıyorsanız zaten önerim 4070 Ti Super olur. Ama 2K ise 4070SUPEr alın derim.

Dostum modelleri Sahibinden'de gördüm isterseniz onları alabilirsiniz ancak kesinlikle alırken furmak testlerini isteyin size canlı şekilde göstersin ortalama olarak furmakta 30dakika çalıştırması yeterli olur ekran kartı 85 dereceyi geçiyor ise pek oraya yönelmeyin.

Tamamdır abim sağ ol yaza doğru düşünüyorum almayı inşallah :) o zamana kadar dediğim gibi düşmesini beklerim :)

Bende bu kartların bir alt seviyesi olan 6800XT ve 3080 arasında kalmıştım 6800XT tercih ettim 3080'nin gereksiz TDP değerleri yüzünden vazgeçtim yukarıda da belirtildiği gibi bütçen güzel bir daha eklersen sıfır 4070SUPEr alırsan daha güzel olur ama alamam diyorsan da iki kartta güzeldir işlemcinde AMD ise Smart acces Memory için 6900XT alabilirsin oyun için alıyorsan bu kartları kabaca bir test videosu bıraktım yakın kartlardır 3090'ın artısı VRAM, CUDA çekirdeği, 3090 GDDR6X 6900XT GDDR6 bellekler kullanıyor.

Bende bu kartların bir alt seviyesi olan 6800XT ve 3080 arasında kalmıştım 6800XT tercih ettim 3080'nin gereksiz TDP değerleri yüzünden vazgeçtim yukarıda da belirtildiği gibi bütçen güzel bir daha eklersen sıfır 4070SUPEr alırsan daha güzel olur ama alamam diyorsan da iki kartta güzeldir işlemcinde AMD ise Smart acces Memory için 6900XT alabilirsin oyun için alıyorsan bu kartları kabaca bir test videosu bıraktım yakın kartlardır 3090'ın artısı VRAM, CUDA çekirdeği, 3090 GDDR6X 6900XT GDDR6 bellekler kullanıyor.

Daha deminki arkadaşların tavsiyesi üzerine RX 7900 GRE ve RTX 4070 Ti'ya da super e odaklandım. sence RX 7900 GRE nasıl 6900 XT'ye göre mantıklı mı ,sana bir sorayım bir de :)

Daha deminki arkadaşların tavsiyesi üzerine RX 7900 GRE ve RTX 4070 Ti'ya da super e odaklandım. Sence RX 7900 GRE nasıl 6900 XT'ye göre mantıklı mı, sana bir sorayım bir de :)

Güncellik açısından tabii ki 7900 GRE ama performansları hemen hemen aynı amacın sadece oyunsa 6900XT alıp geçebilirsin bir yandan da, ama sen 6900XT sıvı sogutmalı ROG yazmışsın konunun başına bence çok gereksiz bir model ileride satmak istersen satman da zor aşağıda random bir ilan bıraktım temize benziyor bu fiyatlarda bulabilirsin. Sıvı sogutmalı kart alırsan o kartı satmanın da zor olduğunu bilmende fayda var

1716039779382.png

Güncellik açısından tabii ki 7900 GRE ama performansları hemen hemen aynı amacın sadece oyunsa 6900XT alıp geçebilirsin bir yandan da, ama sen 6900XT sıvı sogutmalı ROG yazmışsın konunun başına bence çok gereksiz bir model ileride satmak istersen satman da zor aşağıda random bir ilan bıraktım temize benziyor bu fiyatlarda bulabilirsin. Sıvı sogutmalı kart alırsan o kartı satmanın da zor olduğunu bilmende fayda var.

Eki Görüntüle 2198654

Vallahi teşekkürler fakat şu an biraz daha RTX 4070 Ti'ya da 7900 GRE'ye yöneldim gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı