RX 6900 XT vs RX 6800 XT

Bu kartların ömrü saf gücüyle doğru orantılıdır.
Haliyle daha uzun ömürlü demek daha güçlü demektir.

6900XT konusunda 7800XT daha uzun ömürlü dersen böyle anlaşılır.
O zaman forumda herkese RX 6600, RTX 2060 gibi kartlar yerine 1080Ti, Vega 64 önerelim hocam? daha güçlü sonuçta dimi? Sırf kas gücü daha iyi diye 4 yıllık bir kartı almayı önermenize şaşırdım. 7800XT zaten basit bir overclock ile 6900XT gücüne çıkarılabilen bir kart.

Güncellik (kartın daha yeni olması) mi istiyorsun yoksa kas gücü (kartın çok daha eski olması ama az birşey daha iyi olması) mü?
öyle çok sıkıntı yapan biri değili hocam bana oyunu net kesintisiz kaliteli oynatsın kasmasın sorun çıkartmasın yeter onun dışında bişey yapmayacağım zaten

O zaman forumda herkese RX 6600, RTX 2060 gibi kartlar yerine 1080Ti, Vega 64 önerelim hocam? daha güçlü sonuçta dimi?
Yanlış bir kıyas.

RX 6600 yerine 1080 Tİ önermeme sebeplerimiz bellidir.
Çok daha verimsiz olmasına karşın aman aman güç ve fiyat farkı bulunmaz. Haliyle 6600 al deriz.

Sırf kas gücü daha iyi diye 4 yıllık bir kartı almayı önermenize şaşırdım.
4 yıllık dediğin kart 13-14K'ya satılıyor, bunu al diye önerdiğin daha güçsüz kart 21.600TL.
4 yıllık diye küçümsemene şaşırdım, verimsiz değil bir şey değil sorunsuz kart.

en iyi ne alabilirim herkes farklı şeyler söylüyor
Bu bütçeye 4070 Tİ falan alırsın.

öyle çok sıkıntı yapan biri değili hocam bana oyunu net kesintisiz kaliteli oynatsın kasmasın sorun çıkartmasın yeter onun dışında bişey yapmayacağım zaten
Benim şahsi önerim 7800XT alman. 6000 serisinden 3 yıl daha yeni ve zaten aralarındaki performans farkı çok düşük. Bazı oyunlarda 7800XT daha fazla FPS alıyoroyunlarda 6900XT daha fazla FPS alıyor. Sırf az bir fark için çok daha eski olan bir kartı almaya değmez. 7800XT yapıştır geç.

4 yıllık dediğin kart 13-14K'ya satılıyor, bunu al diye önerdiğin daha güçsüz kart 21.600TL.
2. el nasıl kullanıldığı bilinmeyen bir kart vs sıfır bir kart.

4 yıllık diye küçümsemene şaşırdım, verimsiz değil bir şey değil sorunsuz kart.
Sorunlu veya verimsiz olması fark etmez, 4 yıllık bir kart.

RX 6600 yerine 1080 Tİ önermeme sebeplerimiz bellidir.
Çok daha verimsiz olmasına karşın aman aman güç ve fiyat farkı bulunmaz. Haliyle 6600 al deriz.
Sizin söylediğiniz şeye göre tek önemli olan kas gücü. Sizin dediğinize bakılırsa bu durumda 1080Ti daha iyi olur.

Benim şahsi önerim 7800XT alman. 6000 serisinden 3 yıl daha yeni ve zaten aralarındaki performans farkı çok düşük. Bazı oyunlarda 7800XT daha fazla FPS alıyoroyunlarda 6900XT daha fazla FPS alıyor. Sırf az bir fark için çok daha eski olan bir kartı almaya değmez. 7800XT yapıştır geç.

2. el nasıl kullanıldığı bilinmeyen bir kart vs sıfır bir kart.

Sorunlu veya verimsiz olması fark etmez, 4 yıllık bir kart.

Sizin söylediğiniz şeye göre tek önemli olan kas gücü. Sizin dediğinize bakılırsa bu durumda 1080 Ti daha iyi olur.

Yani dalga geçeyim diyorum kıyamıyorum da. Sayıyla mı veriyorlar sizi bize? Hepinizin adama demesi gereken tek şey: İkinci elde 6900 XT 12-15k arası, 7900XTX 30-40k arası, 4070 Ti 18-30k arası gibi kartlara bakmalısın sıfır 6000 serisi üst modeller alınmaz. @totra_proska

Son düzenleme:

Geri
Yukarı